אין תמונה
התיק נסגר. רוזן

כפי שפורסם בחדשות 2 בעבר, התיק נגד עמנואל רוזן נסגר: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין צפוי לפרסם את החלטתו הסופית לגנוז את תיק החקירה נגד העיתונאי, שנחשד בהטרדה מינית. בעוד המשטרה המליצה בעבר להעמיד את רוזן לדין, פרקליטות מחוז מרכז המליצה על סגירת התיק. ההחלטה אומצה כעת על ידי וינשטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מאז פרסום הידיעה בחדשות 2, חברות תא העיתונאיות, שמחו נגד המעשים שיוחסו לרוזן, פנו ליועץ המשפטי וביקשו להיפגש עמו. התא הציג בפני בכירים במשרד המשפטים מצגת שבה הופיעו ראיות לכאורה על התנהלות בעייתית של עמנואל רוזן: תיקים שהתיישנו ונשים שטוענות שהוטרדו, אך לא התלוננו. היועץ המשפטי צפוי לצרף אמירה ציבורית קשה בעניינו של רוזן, אך השורה התחתונה היא שהתיק נגד רוזן ייגנז.  

פרקליטות מחוז המרכז, שבדקה את חומר החקירה, קבעה לפני כשלושה חודשים כי התנהגותו של רוזן "בעייתית, אך לא חוצה את הרף הפלילי". לאחר שהועלו החשדות נגד רוזן, פתחה המשטרה בחקירה. בראש הצוות עמדו שני ניצבים - ראש אגף חקירות ומודיעין היוצא יואב סגלוביץ' ומני יצחקי. בתום החקירה הראשונית הומלץ להעמיד את רוזן לדין.

המשטרה קראה להעמידו לדין

כפי שפורסם לראשונה במהדורה המרכזית, הודיעה המשטרה בחודש אוקטובר שהחליטה להעמיד לדין את רוזן בגין שלוש עבירות של הטרדה מינית. בתום התייעצות בין המשטרה לפרקליטות, הוחלט אז שלא להמליץ להעמיד את רוזן לדין על מקרה נוסף, שבו נחשד בביצוע מעשה מגונה.

ראש אגף החקירות של המשטרה קיבל את המלצתו של ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433, שלפיה נמצאה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד העיתונאי על עבירות של הטרדה מינית. תיק החקירה בעניינו של רוזן הועבר לפרקליטות מחוז מרכז.