את הפטנט שיגרום לו לחמוק ממעצר הוא לא הצליח לפתח: יוסף שניידר, מי שנחשב לממציא פטנטים מכובד ומפתח "שיטת שניידר" לפטנטים, נעצר היום על ידי יחידת הונאה תל אביב. החשד: שניידר הוציא שני מיליון שקלים במרמה מאזרחים תמימים שפנו אליו וביקשו שיפתח למענם רעיונות שהגו.

על פי החשד המיוחס לו, קיבל שניידר כספים מעשרות מתלוננים תוך הבטחה שיעביר את הצעות הפטנטים למפעל בסין. כדי לרצות את המתלוננים, כך טוענת המשטרה, הוא הציג בפניהם קבלות מזוייפות הכתובות בסינית.

לאחר שראו שהמוצר שפיתחו אינו מגיע, הגישו המאוכזבים תלונה במשטרה. "כ-40 אזרחים הגישו תלונה כנגדו", סיפר שרון ברמי ממחלק הונאה תל אביב, "בנזק מצטבר של מעל לשני מיליון שקל".

מהחקירה בפיקודו של צורי ענבר עולה כי שניידר אף הונה לכאורה את שותפו, אביב צידון, אותו הכיר בתכנית "הכרישים". שותפו לשעבר ניסה להסביר איך נפל בפח. "שניידר הוא איש מקסים במובן הכי רחב של המילה והוא נותן תחושת ביטחון גדולה", אמר צידון לחדשות 2 באינטרנט. "הרגשתי כחבר, ובגלל זה העירנות הנוכחת בדרך כלל בעשיית עסקים לא הייתה בי. אני מקווה שהמשטרה תחקור את החשדות ותגיע האמת".

שניידר, תושב בני ברק, ידוע כממציא פטנטים ואף הוציא את ספר המדריך לממציאים צעירים כדי לממש את חלומם לעשות מיליונים. בנוסף הוא הקים את "המרכז הישראלי לממציאים" המסייע גם כן לממציאים להפוך את הרעיון למציאות.

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק