עשרות בני אדם הפגינו היום סמוך לכלא הנשים נווה תרצה ברמלה והביעו תמיכה בזמרת העצורה מרגלית צנעני, החשודה בסחיטה באיומים של האמרגן שלה אסף אטדגי ובניהול קשרים עם גורמי פשיעה בישראל.

המפגינים קראו קריאות בגנות המשטרה, הפרקליטות והתקשורת וצעקו קריאות תמיכה ועידוד לתוך בית הכלא, במטרה שצנעני אולי תשמע אותן - ותתעודד.

"יש לנו משטרה צהובה"

"כולכם שקרנים", צעקה אחת המפגינות, תוך כדי שהיא מוחה על "אפליית התימנים", כהגדרתה. "זו מדינה של שקרנים שלא עושה צדק" הוסיפה.

מפגינה אחרת אמרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "באנו למחות על כל ההתנהלות סביב צנעני, וזה לא משנה אם היא אשמה או לא. אנחנו לא עוסקים בזה ולא לוקחים צד. בסופו של דבר, גם אם היא תהיה זכאית, דינה נחרץ. המשטרה, במקום לבצע את תפקידה, מנהלת את החקירות באמצעי התקשורת ומדליפה הכל. זו משטרה צהובה".

"למה זה תמיד ככה?", שאלה מפגינה אחרת בתמיהה. "אם אתם רוצים להגיע למולנר, פשוט לכו אליו ותדפקו לו בדלת. מרגלית היא הסמל של התרבות המזרחית, של הנשים המזרחיות ושל האפליה", הוסיפה.

"רצח אופי מיזוגני וגזעני"

עוד מפגינה שמחתה על "השד העדתי", לדבריה, קבעה כי מדובר ב"רצח אופי גזעני": "זה רצח אופי מיזוגני וגזעני נגד צנעני. לא ייתכן שזה מה שייעשה במדינת ישראל. רק בגלל שהיא מזרחית היא אשמה. זה לא היה קורה לגבר אשכנזי".

את ההפגנה סיימו המוחים בקריאת עידוד כלפי צנעני: "תהי חזקה. אנחנו מתנצלים בשם מדינת ישראל, המשטרה, הפרקליטות והתקשורת על העוול שנעשה לך. רק שתדעי שלא חרצנו את גורלך".

מחר בשעה 10:00 תגיש המשטרה הצהרת תובע בפרשה בבית משפט השלום בראשון לציון. בכוונת המשטרה להגיש כתב אישום נגד הזמרת כבר במהלך השבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק