קמפיין רשות המיסים
הקמפיין הצליח? צילום מתוך התשדיר | צילום: רשות המסים

יותר מ-9,000 אזרחים פנו ל"מלשינון" של רשות המסים, מאז הושק בשבועות האחרונים, והגישו תלונות על מעלימי מסים. רשות המסים דיווחה היום כי בחלק מהמקרים נפתחו חקירות נגד חשודים בהעלמת מס, בעיקר בהעלמות הכנסות מהשכרת דירות. זאת, בהמשך לפשיטת החוקרים על היישוב היוקרתי רשפון בתחילת השבוע באותו הקשר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בימים אלה עמלים משרדי החקירות של מס הכנסה בעיבוד המידע המתקבל ב'קו הצדק'", נמסר בהודעה של רשות המסים לתקשורת. "מיעוטם של המקרים בשלו, והחוקרים החלו במלאכת החקירה ואימות החשדות. חלקם של המקרים שנבדקו עוסקים בהכנסות משכר דירה".

באזור המרכז נחקרו שבעה בעלי נכסים בתל אביב, הרצליה ורמת השרון, החשודים ברכישת דירות למגורים ופיצולן, תוך הגשת הצהרות מס כוזבות במטרה לזכות בפטור ממס שבח ולהגדיל את ההכנסות משכירות. החשודים הנמיכו לכאורה את מחיר העסקה בהצהרות שהגישו. לפי רשות המסים, "אחד המשכירים חשוד כי לא דיווח על הכנסות מהשכרה בהיקף של כשני מיליון שקלים. במקביל, מתושאלים השוכרים המתגוררים בנכסים הללו".

עובד מדינה העלים הכנסות במאות אלפי שקלים

באזור חיפה והצפון נחקר עובד מדינה בכיר והודה כי בשנים 2005-2013 השמיט הכנסות משכר דירה בסכום כולל של כ-700 אלף שקל שהפיק מדירות שהשכיר לדיירים שונים. כמו כן, תושבת חיפה נחקרה והודתה כי בשנים 2005-2013 השמיטה הכנסות משכר דירה בסכום כולל של כ-600 אלף שקל מהשכרת דירות שבבעלותה.

באזור ירושלים נחקר מידע בעניין איש ציבור לשעבר שעל פי החשד העלים הכנסות מארבעה נכסים מושכרים בהיקף של מאות אלפי שקלים במשך חמש השנים האחרונות.