רענן דינור. ארכיון (צילום: חדשות)
רענן דינור. ארכיון | צילום: חדשות

מנכ"ל משרד ראש הממשלה, רענן דינור, נחקר היום באזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה, בחשד למרמה והפרת אמונים, בעניין חשד למעורבותו בביצוע מינויים פוליטיים, בעת שכיהן כמנכ"ל משרד התעשייה והמסחר , בין השנים 2003-2006.

כמו כן בפרשה זו נחקר באזהרה בימים האחרונים, גם מזכיר הממשלה, מר עובד יחזקאל, אשר שימש באותה עת, כעוזרו הבכיר של שר התעשייה והמסחר דאז אהוד אולמרט.

בסוף אוגוסט 2006 התפרסם דוח של מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס שמתח ביקורת חריפה על אהוד אולמרט שכיהן כשר התעשייה והמסחר (תמ"ת) מטעם הליכוד, ועל מנכ"ל משרדו דאז, רענן דינור.
הדו"ח קובע כי אולמרט והמנכ"ל העבירו שורה של מינויים פוליטיים ברשות לעסקים קטנים ובינוניים של חברי מרכז ליכוד שלא היו ראויים לתפקידים. הממצאים הועברו גם ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז.

"ממצאי הביקורת מעלים חשש כי הרשות שימשה כר פעולה למינויים פוליטיים של אנשים בעלי זיקה למפלגתו דאז של שר התמ"ת, אהוד אולמרט, ומסלול נוח לעקיפת 'שומרי הסף'", כתב מבקר המדינה בדוח. "הרשות פעלה בהתעלמות מנורמות המשפט הציבורי, הפעילה פרויקטים בהם הועסקו עובדים שגויסו בתהליך לא תקין ולא שוויוני וסגולתם המרכזית היתה כנראה קרבתם למפלגתו של השר".