דקות אחרי שיריות החרידו את השדרה הרגילה של ילדי בית הספר "שמעוני", הסמוך לזירת החיסול בפתח תקווה, הכניסו המורות את התלמידים לכיתות ולאחר נשלחו הילדים הביתה. "המורות פעלו בקור רוח", סיפר לחדשות 2 סגן ראש עיריית פתח תקווה יעקב בן שמחון שהגיע לבית הספר לאחר הירי ושוחח עם המנהלת, "המורות לא נכנסו לפאניקה והשתלטו על הדברים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בן שמחון ציין כי ההורים יודעו על דבר האירוע והתלמידים נשלחו לביתם ברגע שהתקבל אישור מקב"ט מהמשטרה. "לשמחתנו זה נגמר בצורה בה אף ילד לא נפגע", אמר סגן ראש העיר.

לדבריו, רק אתמול בערב היה בבית הספר ביחד עם ראש העיר במסיבת סיום של ילדי כיתות ו'. "בית הספר חגג וראש העיר ואני באנו לברך", סיפר בן שמחון, "חלילה וחס זה יכול היה לקרות גם בערב".

בפתח תקווה, לצערו, כבר מורגלים לאירועי ירי מסוג זה. "היתה סדרה של אירועים בפתח תקווה, למרות שאין קשר בין אירוע לאירוע, זה מלחיץ", ציין והדגיש כי העירייה נמצאת בקשר עם המשטרה ופועלת בהתאם להוראותיה. עוד הוסיף כי מחר יגיעו פסיכולוגים לבית הספר כדי לשוחח עם התלמידים על שאירע.

זירת האירוע בפתח תקווה
זירת האירוע בפתח תקווה | צילום: שרון רביבו

"ראיתי שלושה אנשים ירויים"

סמוך לשעה 12:00 בצהריים נשמעו יריות בלב פתח תקווה. שני בני אדם, בשנות ה-40 לחייהם, נהרגו ואחד נפצע באורח קשה בחיסול כפול שבוצע סמוך לבית ספר "שמעוני" ברחוב משמר הירדן. 

כוחות של מגן דוד אדום במרחב ירקון וכוחות משטרה הוזעקו למקום ומצאו שלושה בני אדם פצועים, שניים מהם במצב אנוש. הפרמדיקים ניסו לבצע בפצועים פעולות החייאה - אך ללא הועיל, שניים מתו מפצעיהם. הפצוע השלישי, בשנות ה-40 לחייו, פונה לבית החולים בילינסון עם פגיעות בחלק גופו העליון והועבר לניתוח.

"קיבלתי קריאה מהמוקד הארצי על אירוע ירי הייתי סמוך למקום ויצאתי לאזור ראיתי שלושה אנשים ירויים והשלישי היה בהכרה", אמר פרמדיק איחוד הצלה חיליק מילר, "הגברים היו על המדרכה וכנראה הי שם ויכוח". "מנהלת בית הספר הסמוך, איילה אלפרוביץ', סיפרה לחדשות 2 באינטרנט מייד לאחר האירוע כי כל הילדים בבית הספר בריאים.