שאול גנון (צילום: חדשות 2)
שאול גנון | צילום: חדשות 2

גוברת הביקורת על הסכם עד התביעה שחתמה המדינה עם מנהל הברנוער שאול גנון. לאחר שבשבוע שעבר דרשו באגודת הלהט"ב לבטל את ההסכם עם גנון, היום (ד') מצטרף לקריאות גם מנכ"ל המועצה לשלום הילד יצחק קדמן ואומר: "אנו מוטרדים מהמסר העלול להשתמע מההחלטה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב ששלח קדמן לפרקליטות מחוז תל אביב נכתב: "אנו מעריכים כי היו שיקולים כבדי משקל כדי להצדיק הסכם שכזה, אך יחד עם זאת, העניין כולו יוצר אצלנו תחושות קשות וחוסר נוחות, בלשון המעטה". גנון, נזכיר, נחשד בתקיפה מינית של ב', קרוב משפחתו של החשוד המרכזי ברצח - חגי פליסיאן. על פי החשד, התקיפה המינית הזו היא שהיוותה את המניע למסע הרצח.

קדמן הביע חשש כי המסר העלול להשתמע מההסכם הוא כי "פגיעה מינית בקטין, ועוד על ידי אחראי או מי שבינו לבין הקטין יש יחסי מרות ותלות, היא עבירה קלת ערך שניתן למחקה או להתעלם מחומרתה".

במועצה לשלום הילד טוענים כי לא רק ההיבט הערכי והציבורי מדאיג, אלא גם ההיבט הפרקטי. לדבריו, אם היו מחליטים להעמיד את גנון לדין והוא היה מורשע, הייתה נמנעת העסקתו בעתיד במוסד הנותן שירות לילדים. הימנעות מהעמדתו לדין לא מאפשרת למנוע את המשך העסקתו בתפקידי חינוך, הדרכה וייעוץ לילדים ובני נוער - "תחומים בהם עסק בעבר ואשר שימשו כנראה גם כבסיס לפגיעה ולמעשים המיניים בקטין".

קצין חקירות עתר לבג"ץ נגד ההסכם

בשבוע שעבר עתר לבג"ץ עו"ד עזריאל שאול קרבצוב, לשעבר קצין חקירות ביחידה המרכזית תל אביב, בניסיון לבטל את ההסכם שנחתם עם גנון. "שאול גנון ידע את האמת", טען קרבצוב בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. "על פי החשד הוא ביצע לכאורה אונס בנער בן 15 וניצל יחסי מרות. אונס זה כמו רצח, וזה פשוט לרצוח ילדים. לא ייתכן שייחתם עימו הסכם עד תביעה וגנון ייצא חף מפשע".

קרבצוב, המשתייך למגזר החרדי, התייחס גם להדבקת התוויות שנעשתה לדבריו כלפי הקהילה החרדית לאחר הרצח בברנוער. "גנון שיבש את החקירה בעקיפין, הוא הפנה את האצבע לעבר הכיוונים של הצד החרדי", אמר.