בשבת האחרונה במסיבת עיתונאים מיוחדת בלימה, מדווחת משטרת פרו על מעצרו של יניב בנעים, בן 36, המכונה עטאללה. המעצר הזה הוא תחנה, כנראה לא אחרונה, במסע של הישראלי מראשון לציון. בנעים מעורב, על פי החשדות, בפרשת סמים ענקית בהודו, כזו שמטלטלת מדינה שלמה.

הפרשה התפוצצה במרץ האחרון, דווקא במעצרו של ישראלי אחר, שותפו של יניב לכאורה, דודו דריהם. המעצר של דריהם, החשוד כבלדר סמים, בגואה, פתח תיבת פנדורה מבחינת המשטרה המקומית. על פי הפרסומים במדינה, דריהם נקב בשמותיהם של שלושה גורמים במשטרה, וטען ששיחד אותם כדי להמשיך לקיים את עסקיו בעיר פנג'ים.

דריהם נעצר כשברשותו מגוון שלם של סמי מסיבות, ובהם טבליות אקסטזי, הרואין, קוקאין, אל-אס-די נוזלי וג'ראס. והוא, על פי האישום, חשף את רשת הקשרים בין מאפיית הסמים לבין היחידה ללוחמה בסמים במדינה. די מהר מתברר שרשת הסמים הזו, הנקראת "נקסוס", חודרת עמוק מאוד, לא פחות מאשר אל יחידת חקירות הסמים במשטרת גואה, ה-CMA.

לאחר המעצר, נעצרים מפקד היחידה וארבעה שוטרים בכירים נוספים, בחשד שהתריעו על פשיטות סמים צפויות של המשטרה, גנבו את הסמים המוחרמים והחזירו אותם לשוק. כלומר, מכרו אותם לישראלים. ימים ספורים אחר כך משודר במהדורת החדשות המרכזית של גואה סרטון מיו-טיוב שבו כבר פוגשים את הגיבור השני בפרשה, יניב בנעים, זה שנעצר השבוע בפרו.

"אני משלם לו והוא נותן לי סמים למכור"

בסרטון שפורסם ביו-טיוב מתועד בנעים רגעים ספורים לפני שהוא קונה את הסמים מן השוטרים ההודים. בנעים מספר בסרטון איך הוא משיג סמים: "את הסמים האלה נתן לי המפקד, המפקד הבכיר, "הוא מתועד אומר, "אני משלם לו והוא נותן לי סמים למכור", הוא אומר.

מאחורי הסרטון הזה ואחרים עומדת לאקי אמורי, חברתו לשעבר של יניב בנעים, דוגמנית וצלמת שוודית. לדבריה, היא בכלל התכוונה לעשות סרט על החיים הטובים בגואה. אבל כשהתערערו יחסיה עם בנעים, היא החליטה לנקום בו ולהעלות את הסרטונים ליו-טיוב, בעקבותיהם בנעים נעצר.

למרות החשדות הכבדים נגדו, הצליח בנעים להשתחרר למעצר בית. הוא הוכנס לבית מלון בגואה ואמור להתייצב במשטרה מדי שבוע. רק אחרי חודשיים שהוא לא מגיע נזכרים השוטרים לחפש אותו. בינתיים בנעים כבר נעלם.

בהודו, לא היה לאף אחד מושג היכן הוא והפרשה המשיכה לתפוס כותרות ענק במדינה. לאקי, החברה לשעבר, למרות האיומים על חייה, מעלה עוד ועוד סרטונים ליו-טיוב. החברה השוודית של עטאללה, העלתה תמונות חדשות שלו מסניף ונהנה מצריכת סמים.

בהודו יש כאלה שהיו שמחים אם ייעלם שוב

האינטרפול ההודי מוציא צו מעצר בינלאומי נגד בנעים על עבירה של סחר בסמים. השבוע, חמישה חודשים אחרי שנעלם ממעצר הבית בהודו, מסתבר איפה שהה כל הזמן. בנעים הסתתר כל הזמן
בבית הוריו בראשון לציון.

לפני כשבועיים טס לאירופה, שם עבר כמה שדות תעופה. איש לא עצר אותו, עד שנחת לפני שבוע בפרו ונעצר. גורם במדינה אמר: "אנחנו מניחים, לצערי, שבגלל שבפרו ניתן לזייף מסמכים, בנעים הגיע לכאן", אמר הגורם, "הוא הגיע בכדי להשיג מסמכים שיאפשרו לו להגיע ליעדים נוספים", לדבריו.

עכשיו נמצא בנעים בבית מעצר בסריטה קולוניה. הוא כלוא עכשיו בלימה ומשטרת פרו לא מתכוונת לתת לו לברוח. כמו שזה נראה, הוא יוסגר בקרוב להודו, שם מחכים לו שישוב. בפרשה הזו, שרחוקה מלגווע, יש עוד חשודים, בין השאר בתוך היחידה לחקירות סמים. הם דווקא ישמחו אם בנעים לא יחזור ולא ידבר. הם ישמחו אם יצליח, שוב, להיעלם.

 רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק