הבעל שחזר את המעשה, ארכיון
זירת המשטרה, הבוקר | צילום: עזרי עמרם

חשד לרצח בבת ים: שוטר מג"ב, תושב העיר בן 48, התקשר למוקד המשטרה והודיע כי רצח את גרושתו ביריות באמצעות נשקו האישי. פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום נאצלו לקבוע את מותה של האישה. כוחות משטרה רבים שהוזעקו לדירה ברחוב בלפור עצרו את החשוד, שהועבר לחקירה. בנם של בני הזוג, בן 20, שהה בדירה בזמן הרצח ונחקר גם הוא אך לא נעצר. השניים התגרשו לפני כחצי שנה אך עדיין מתגוררים יחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החשוד נחקר בשעה זו במשטרת מרחב איילון, ומפרטים ראשונים של החקירה עולה, כי הוא מיהר להתקשר למוקד 100 לאחר שירה בגרושתו למוות. "רצחתי את אשתי", אמר השוטר למוקדן.

רפ"ק אילן מידן, ראש אגף החקירות במרחב איילון, הגיע לזירה וסיפר על הדיווח שהתקבל במוקד. "סמוך לשעה 11 בבוקר התקשרו ממוקד תל אביב ודיווח על בעל שהרג את אשתו. ניידות הוזעקו למקום ומצאו את האישה בחדר השינה כשעליה מספר רב של פצעי ירי בפלג גופה העליון", אמר.

 "זירה מאוד לא פשוטה"

רצח שתי נשים ויישלח לכלא
צירוף מקרים מזעזע, מרדכי חי | צילום: חדשות 2

רפ"ק אילן מידן הוסיף כי "הבעל היה במקום, הסגיר את עצמו לשוטרים וכעת הוא נמצא בחקירה. ילד בן 20 של בני הזוג היה בדירה בעת הרצח וגם הוא נחקר".

דוד צ'ירליניק, פרמדיק מד"א שהגיע לדירה, סיפר: "ראינו זירה מאוד לא פשוטה. כשהיינו בדירה המשטרה כבר עצרה את החשוד. לקורבן היו פצעי ירי בפלג הגוף העליון. לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה".

לפני כחודש: רצח את אשתו וצילצל לדווח על המקרה

_OBJ

בצירוף מקרים מחריד, אמש פורסמו במהדורה המרכזית הקלטות השיחות עם מוקד המשטרה של מרדכי חי, שהואשם ברצח אשתו השנייה לפני כחודש וחצי. "הרגתי את אשתי, בואו מהר", דיווח אז חי בקור רוח.

משיחות הטלפון שקיים מרדכי חי עם מוקדני המשטרה עולה כי בתחילה, הם התקשו להאמין כי הוא אכן מדווח שרצח את אשתו. "אני הרגתי את אשתי, אני מבקש דחוף לבוא לרחוב חברון 3 קומה 1", קרא לעבר המוקדן - וזה ענה לו: "אני מקווה שאתה לא עובד עלינו".

לפני כשלושה שבועות הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד חי, בגין רצח אשתו בדקירות סכין, זאת לאחר שרצח את אשתו הראשונה לפני כ-21 שנים. בדיקה פסיכיאטרית שנערכה לו במקרה הקודם קבעה כי הוא אינו כשיר לעמוד לדין, אך לאחר מכן קבע בית המשפט כי הוא מודע למעשיו, מביע חרטה והוא כשיר לעמוד לדין. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים בעניינו.