דוד עינב, הנהג שגרם למות חברו ובת דודתו בהתהפכות ג'יפ ביום שבת האחרון בכביש מספר 1, נסע תחת השפעת אלכוהול ובמהירות מופרזת - כך חושדים במשטרה. בתאונה נהרגו חברו של החשוד, משה חן, ובת דודתו מזל בן-נון.

החשוד נעצר אמש במקום מסתור בלוד, בתום מרדף שהתקיים אחריו מאז התאונה הקטלנית שאירעה ביום שבת. לטענת המשטרה הנהג חשוד בהריגה, נהיגה בשכרות, נסיעה במהירות מופרזת ושיבוש הליכי חקירה. בית משפט השלום בראשון לציון האריך ב-7 ימים את מעצרו וב-3 ימים את מעצרו של אדם נוסף החשוד שסייע לו.

עורכת דינו: לא היה לו נעים מבני המשפחה

הג'יפ ההפוך בזירת התאונה (צילום: חדשות 2)
הג'יפ ההפוך בזירת התאונה | צילום: חדשות 2
פרקליטתו של החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית, עו"ד רווית גור, אמרה בתום הדיון שנערך בעניינו: "הוא הודה שהוא נהג ברכב כבר בחקירה הראשונית. במהלך הנסיעה, רכב אחר סטה לכיוון נתיב הנסיעה שלו, לכן הוא 'שבר' את ההגה, איבד שליטה והג'יפ התהפך. לאחר מכן הוא פנה לנוסעת שישבה לידו וחילץ אותה דרך חלון הגג, ובהמשך ניסה לחלץ את הילדים ופונה יחד איתם לבית החולים".

"הוא לא נמלט מהמשטרה", הדגישה עורכת הדין, "אלא שמכיוון שמדובר בבני משפחתו ובטראומה לא קלה - הוא העדיף שלא להביט בפניהם מפאת אי הנעימות ותחושת האשם שאפפה אותו. דווקא בגלל שמדובר בבני משפחה, קשה היה לו להביט בפניהם כשיבואו לבקר את הפצועים. הוא עשה כמיטב יכולתו לעזור לפצועים, ולא הייתה לו שום כוונה להימלט".

עו"ד גור טענה עוד כי "למשטרה אין כל ראיה לכך שהוא היה שיכור או מסומם. תמוה בעיניי שהמשטרה מייחסת לו חשד של נהיגה בשכרות ללא כל קצה חוט בנושא, אלא רק בעקבות אירוע קודם בו הוא היה מעורב משנת 94".