תפנית דרמטית בחקירת המשטרה: בשבוע שעבר התלוננו דיירי ומפעילי מעון אקי"ם בשכונת גני צהלה בצפון תל אביב כי בוצע ירי לעבר המקום, אך היום (א') מבהירה המשטרה כי ככל הנראה החורים שאותרו בחלון המעון נגרמו מעבודות תחזוקה פנימיות ולא כתוצאה מירי. בינתיים, אם הבית, אילנה נחום, עדיין תוהה מי עומד מאחורי שפיכת השמן במדרגות ומריחת דבק מגע במנעולים בהוסטל בשבועות האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר התלוננו אנשי אקי"ם על ה"ירי" לכאורה שבוצע לעברם. הם אף סיפרו כי במשך תקופה ארוכה התנכלו השכנים לדיירי המקום. המשטרה פתחה בחקירה, ותוך ימים ספורים עצרה בני משפחה המתגוררים סמוך למעון.

לאחר מספר ימים הובאו לזירה אנשי מקצוע ממעבדות הירי וכן מעבדה ניידת של מחלקת הזיהוי הפלילי במשטרה, שהעלו ממצאים משמעותיים ששפכו אור על הגורם האמיתי ל"ירי": החוקרים הגיעו למסקנה כי הנזק לא נגרם כתוצאה משימוש בכלי נשק וכי קיימת סבירות גבוהה שהפעילות נעשתה מפנים כלפי חוץ ולא להיפך.

מעון אקים בתל אביב, ארכיון
המעון שלא נפגע, ארכיון | צילום: street view

לאחר שהגיעו הממצאים, הורה מפקד תחנת תל אביב צפון במשטרה להמשיך ולחפש את החפץ שבגללו נוצרו החורים. הבוקר נחקר בתחנת המשטרה בעל מקצוע, שבעדותו מסר כי לפני כ-10 ימים קדח חורים בקיר כשהחלון פתוח, דבר שככל הנראה גרם לחורים בזכוכית.

מסיור במעון עולה כי בעל המקצוע ביצע קידוחים בקיר כדי לתלות לוח. מדובר בקיר דק, שבצדו השני מרווח פנימי שלתוכו נכנס חלון ההזה. הקידוחים חדרו את הקיר והגיעו גם אל זכוכית החלון וגרמו לחורים בו. ניתן להבחין כי החורים בקיר מתאימים במיקום לאלה שבחלון.

חקירת המקרה נוהלה במרחב איילון במשטרה בפיקודו של תנ"צ יהודה דהן, ולאחר שפוענחה, הוחלט לסגור את התיק נגד בני המשפחה שנעצרו מחוסר אשמה.

מאקי"ם נמסר בתגובה כי "כי כל המידע שנמסר בחשד לירי, התבסס במלואו על חוקרי המשטרה שהגיעו למקום. אנו שמחים מאוד שאין המדובר בירי וסומכים על המשטרה שתמשיך לחקור את יתר התנכלויות לבית אקי"ם, שכן דירה זו ואנשי הצוות ספגו בשבועות האחרונים חבלה, השחתה ואיומים כלפי הבית".