עוד גופה בחודש אוגוסט: בוקר נוסף של סוף שבוע נפתח בחשד לרצח. גבר בן 57, תושב הכפר טמרה בגליל התחתון, נמצא הבוקר בביתו מוטל ללא רוח חיים בשלולית דם, דקור בפלג גופו העליון. החשוד במעשה, ככל הנראה בנו בן ה-15, נמלט מהמקום, ונעצר רק לאחר שעות ארוכות של סריקות.

בשלב זה עדיין לא ברורה הסיבה לרצח, אולם עדי ראייה במקום סבורים כי הרקע לאירוע הוא ככל הנראה סכסוך שהתגלע בין השניים. דובר מרחב הגליל במשטרה, רב פקד ערן שקד, אמר היום כי "נסיבות הוויכוח עודן נבדקות". במד"א דווח היום כי נסיונות ההחייאה באב נמשכו כחצי שעה, אך לבסוף נאלץ לקבוע רופא את מותו.

בני המשפחה ההמומים התקשו להאמין כי הבן, שנמלט מזירת האירוע, הוא זה שרצח את אביו. "מדובר במשפחה נורמטיבית, בה לא היו סכסוכים בעבר", אמר בן משפחה.

רק לאחר שעות ארוכות של חיפושים, אותר הנער בן ה-15 החשוד ברצח אביו. הוא נעצר והועבר לחקירה בימ"ר גליל. פרקליטו של הנער, עו"ד רונן חליבה, מסר לחדשות 2 כי הוא מכחיש כל מה שמייחסים לו. "בחקירתו אמר הילד כי בזמן שעזב את הבית אביו היה בחיים", אמר עו"ד חליבה. "הוא אהב אותו, הם ניהלו בסך הכול ויכוח פעוט על כסף, והוא עזב כשהאב חי". 

הגופה ה-13 מאז ראשית אוגוסט

הרצח הבוקר הוא הרצח ה-13 שבוצע ב-22 יום בלבד שחלפו מאז ראשית החודש. מדובר באחד החודשים האלימים ביותר בתולדות המדינה, ואפילו בכנסת קיימו השבוע דיון פגרה מיוחד בנושא.

ה"גל" נפתח עם רצח הילדה נעה גולדרינג, בת 3 וחצי, על ידי אביה, אסף גולדרינג. גולדרינג נעצר מיד לאחר הרצח והועבר להסתכלות בבית חולים פסיכיאטרי. לפני מספר ימים הוגש נגדו כתב אישום מזעזע, שם נכתב כי חנק את בתו הקטנה בעזרת ניילון נצמד.

שבוע בדיוק לאחר רצח נעה בת ה-3, אירע הטבח במועדון הנוער של הקהילה בלב תל אביב. ליז טרובישי, בת 16 וניר כץ, בן 24, נרצחו שם ביריות ועוד 12 נפצעו, חלקם באורח קשה. היורה נמלט מהמקום וטרם נתפס. המשטרה הוציאה צו איסור פרסום גורף על החקירה.

כשבוע לאחר מכן נרצח ביריות הנער יפתח מור-יוסף ברמלה. חקירה ראשונית בעניין העלתה שעבריינים תכננו לחסל עבריין אחר בשם עינב כהן, ירו בו ופצעו אותו, אך ירו גם במור-יוסף שישב על המדרכה. רק השבוע נעצרו שניים בחשד למעשה.

לינץ' בטיילת

שחזור הרצח בטיילת תל ברוך
השחזור בטיילת, בשבוע שעבר. עוד רצח | צילום: חדשות 2

תוך כדי חקירת הרצח ברמלה, התגלתה בשבוע שעבר גופת אישה מבותרת בתוך פח אשפה ברמת גן. המשטרה פתחה בחקירה. מספר ימים לאחר איתור הגופה ברמת גן אותרו חלקי גופה גם בנחל אלכסנדר. במשטרה חשדו כי יש קשר בין המקרים וכעבור ימים הודיעו על "התפתחות דרמטית בחקירה", והתירו לפרסם כי שתי הגופות אכן קשורות זו לזו. רק שלשום הותר לפרסום כי מדובר באם ובתה שנרצחו על ידי בן זוגה של האם.

בתוך שלל המקרים האלה, נאלצו במשטרת מחוז תל אביב לטפל גם במקרה הרצח המזעזע של לאונרד קרפ בטיילת של חוף תל ברוך בתל אביב. על פי החשד, חבורת צעירים מג'לג'וליה תקפו בסוף השבוע את קרפ, שהיה עם בתו ואשתו בים, ללא סיבה ברורה. במקום נכחו גם שתי צעירות יהודיות. בסופו של דבר, אותרה גופתו של קרפ כשעליה סימני אלימות - והחשודים נעצרו.

השבוע נרצחה ציפורה נחמו  בת ה-59 בדירה שבבעלותה בשכונת ארמון הנשיא בירושלים. החשוד ברצח, אבי דר, שנגדו עומדים כבר מספר תיקים במשטרה, נעצר ונחקר. דר אמר בשחזור הרצח כי "עשה זאת מתוך הגנה עצמית". הוא היה הדייר בדירה שבבעלותה של נחמו.