בית המשפט לנוער בתל אביב שחרר למעצר בית למשך שבעה ימים, ארבעה מתוך תשעת הקטינים החשודים באונס הנערה בת ה-13. טרם הדיון ביקשה אמו של החשודים להגן על בנה והפנתה אצבע מאשימה אל הנערה. "הילד שלי לא יודע כיצד לשכב עם בחורה, אז מאשימים אותו באונס?", תהתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חמישה נערים נוספים החשודים בפרשה נחקרים בתחנת צפון תל אביב ויובאו אף הם לדיון בהארכת מעצר בבית המשפט לנוער. "ההיכרות היתה דרך חבר מהשכונה", סיפרה אמו של אחד החשודים בפרשה, "הוא אמר לו שהוא מכיר ילדה ששוכבת עם כולם ושאל: 'האם אתה רוצה להיות איתה, הוא אמר שהוא לא מעוניין, היא זו שרדפה אחריו".

היא הוסיפה כי הם אמנם דיברו בפייסבוק, אך המפגש ביניהם היה מקרי. "הם נפגשו ליד הבית שלה במקרה, לאחר שהכירו ביניהם זמן קצר לפני כן. הם נפגשו והיא לקחה אותו לשיחים באזור", סיפרה אמו של החשוד.

אתמול נחקרו הנערים, לאחר שסרטון שבו מתועדים המעשים הגיע לידי המשטרה. "הילד חזר אתמול שפוף, עבר עליו לילה קשה מאוד, הוא דיבר מתוך השינה מילים מתוך החקירה, הוא היה שם 10 שעות. הילד שלי השתגע, הוא ישב שם 5 שעות ולא עשה כלום", ציינה האם. את בנה מייצג עו"ד אורי קינן מהסניגוריה הציבורית.

אביו של אחד החשודים: "הנערה שידלה"

אביו של אחד החשודים התייצב בבית המשפט והדגיש כי מדובר בילדים מצטיינים - "מעצר הבית יהיה קשה מאוד לילדים שרגילים ללמוד וללכת לחוגים, מפריע לי שהילד שלי והילדים האחרים עברו חוויה קשה". האב שב וטען כי "הכל היה בהסכמה של הילדה, לא היה שום ניצול, אין כאן שום פרשת 'תפוז מכני'". האב דרש לבדוק את עברה המיני של הנערה - "הילדים נאנסו על ידה, היא פשוט שידלה את הילדים האלה במקצועניות. זו פעם ראשונה שהילד שלי חווה את זה ". 

עו"ד אייל שמולביץ', פרקליטו של אחד החשודים, אמר כי אינו מבין מדוע החליטו להאריך את מעצר הבית. "אני סבור שהיה ניתן לאפשר את חזרתם של החשודים לבית הספר. נגיש ערר בעניין כדי לוודא שהם יחזרו להתנהלות תקינה במהלך חייהם". 

טענתם המרכזית של החשודים והוריהם, שהגיעו אמש לקחת אותם מתחנת המשטרה, היא שהמעשים בוצעו בהסכמתה של הנערה. עם זאת, גם אם יש ממש בטענה זו, הסכמתה של נערה בת 13 אינה קבילה מבחינה משפטית, ויחסי מין עמה אסורים בכל מקרה.

בשבועיים האחרונים התנהלה חקירה סמויה בפרשה בתחנת תל אביב צפון, שהפכה גלויה עם מעצרם של הנערים, בני 17-13, החשודים בביצוע מעשים מגונים ובאונס. מהחקירה עולה כי במהלך החודשים האחרונים החשודים נהגו להיפגש עם הקטינה במקומות שונים וקיימו איתה יחסי מין תוך ביצוע מעשים מגונים בה. גורם במשטרה אמר כי ייתכנו מעצרים נוספים בפרשה.