רשת ענק להברחת סמים שפעלה ביפן, אסטוניה וישראל נחשפה לאחרונה על ידי היאחב"ל. על פי החשד, חמישה צעירים ישראלים שחיו מספר שנים ביפן מעורבים בפרשה. בני משפחתם של החשודים תקפו בבית המשפט צוות צילום. הסיפור המלא הערב במהדורה המרכזית של חדשות 2.

החשדות המיוחסים לצעירים הן: הלבנת הון וייבוא סמים מסוגים שונים בהם אקסטזי, הרואין וקוקאין בשווי מאות מיליוני שקלים.

כך עבדה השיטה: הצעירים, מאיר ביטון המכונה "מלך הבאסטות" ויעקב צאצאשווילי, תמיר לוי ניסים, משה אדרי אליהו ומשה גרינברג, הפעילו רשת בינלאומית של ייבוא סמים. ראשי הארגון שהזמינו את הסמים ישבו באסטוניה וישראל. הלבנת ההון מהסמים התבצעה בבאסטות ביפן.

"החטא היחידי - שהוא התחתן עם יפנית"

החקירה נמשכה תקופה ארוכה מאד ביאחב"ל. ב-22 בספטמבר היא הפכה לגלויה, ואז נעצרו החשודים. גרינברג הובא היום לבית משפט השלום ברמלה להארכת מעצרו. קרובת משפחתו ואשתו היפנית הגיעו אף הן לדיון, השתוללו מול המצלמות של חדשות ערוץ 2 ואף תקפו את צוות הצילום.

עורך דינו של גרינברג, עו"ד אייל אוחיון, אמר לחדשות 2 כי "הוא התגורר שנים ביפן והחטא היחיד שלו זה שהוא התחתן עם יפנית וגר שם". הפרקליט הוסיף: "אין לו שום קשר לפרשה הזו. היאחב"ל מנסים בכוח לגייס אותו כעד מדינה ולאיים עליו ועל שלום אשתו ומשפחתו". מעצרו של גרינברג הוארך ב-6 ימים.

עורכי הדין המייצגים את שאר החשודים הם עו"ד משה שרמן, עו"ד שחר חצרוני ועו"ד תמיר סננס.