השוטר שעזב את הזירה ייענש? מפקד מחוז תל אביב ניצב אהרון אקסול, החליט לפתוח בהליכים משמעתיים נגד השוטר שהגיע לזירת הרצח בשכונת התקווה בתל אביב - ועזב אותה. במקביל, בית המשפט השלום בעיר האריך את מעצרו של החשוד ברצח אשתו פרדי וינוקורסקי בשבוע. הוא גם יישלח לבדיקה פסיכיאטרית בתנאי אשפוז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקת המשטרה עולה כי השוטר הגיע לזירה בשל תלונות על רעש, הציץ בחלון הדירה ולאחר שראה שאב המשפחה שומע מוזיקה הוא עזב את המקום. מפקד המחוז קבע כי השוטר לא פעל באופן שמצופה משוטר מקצועי. "השוטר היה צריך לחתור למגע עם החשוד ולא להסתפק בצפייה בו לפיכך ינקטו צעדים משמעתיים כנגדו", נמסר. עם זאת צוין כי לפי העדויות והממצאים בזירה, המנוחה נרצחה טרם הגעת השוטר בפעם הראשונה.

הנרצחת יוליה וינוקורסקי (צילום: חדשות 2)
הנרצחת יוליה וינוקורסקי | צילום: חדשות 2

"תחושתו של השוטר היא רעה מאוד. השוטר שהגיע למקום ביצע סריקה ולא ראה דבר חריג כי התנהגות החשוד הייתה נינוחה", סיפר מפקד המחוז אקסול בריאיון לתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי. לדבריו, החשוד טוען כי האירוע החל כשאשתו, שסובלת משכחה, יצאה מהבית וקראה לו להגיע לקחת אותה. הוא ציין כי הוא יצא לחפש אותה וכשחזר הביתה יחד איתה הוא שתה אלכוהול ואז החל הוויכוח בין השניים.

רק שעתיים לאחר מכן, כוחות המשטרה שהגיעו למקום לאחר שזה התקשר והודה במעשה, גילו אותו יושב בספה כשגופת אישתו יוליה נמצאת בחדר השני. בדיון בהארכת מעצרו של הגבר נחשף כי לפני הרצח, השניים התווכחו ואישתו נשכה אותו בשפה. כבר לפני שבועיים, התקבלה קריאה על ידי אחד השכנים, להגיע לדירת הזוג. שוטר שנשלח למקום ראה אז כי בני הזוג שיכורים, ניסה לתקשר עם בן הזוג, ומשנכשל עזב את המקום. במשטרה אומרים כי אין היסטוריה רשומה של אלימות בין בני הזוג.

זירת האירוע בתל אביב
זירת האירוע בתל אביב | צילום:

השכנים העידו: "הוא אדם אלים"

עם זאת, הבעל שחשוד כעת ברצח דווקא היה מוכר למשטרה, אם כי עדיין לא ברור בעקבות אילו אירועים קודמים. השוטרים הגיעו לביתו פעם אחר פעם, אך המשטרה לא גרמה להפסקת האלימות.
התושבים בשכונה מספרים שהשוטרים הגיעו לביתם של בני הזוג לפני שלושה חודשים, לפני שלושה שבועות וגם אתמול. כמו כן הם מספרים שהוא היה אלים גם כלפי שכנים ואנשים אחרים.

שוקי, שכן של בני הזוג בשכונת התקווה, סיפר כי לבני הזוג יש היסטוריה ארוכה של אלימות. "בעבר כבר הזמנתי משטרה כששמעתי את האישה צועקת הצילו, צורחת ובוכה, אבל אף אחד לא בא", ציין.