כך שמו במשטרה סוף לכנופיית גנבי הטרקטורים הפעילה ביותר בישראל: המעצר עליו חלמו החקלאים זמן רב צולם במלואו ממסוק בגובה מאות מטרים. 

בקיבוצים ובמושבים בצפון הארץ כמעט שהתרגלו. בכל שבוע היה ניסיון לגנבת טרקטור, לרוב ניסיון שמצליח, והטרקטור היה צץ מחדש ברשות הפלסטינית. "נכנסים בשיא החוצפה לתוך היישובים שלנו", מספר על התופעה רכז הביטחון של המועצה האזורית מגידו. "חותכים את הגדרות, עולים על הברזלים ויוצאים החוצה".

ביחידת "ארז" של משמר הגבול הבינו שמדובר בכנופייה אחת, אספו מודיעין וחיכו להזדמנות. בחודש שעבר זה קרה: גניבה לילית של שני טרקטורים מקיבוץ רמת השופט. השוטרים יצאו למרדף בסיוע מסוק, וכך זה נשמע בקשר המשטרתי:

משאית הגיעה עכשיו לחלק העליון של הכפר
יוצא מהמפה... יוצאים שני אנשים לכיוון המשאית
יפה מאוד, אז המשאית מובילה אותם
עכשיו לטרקטורים, אני מבין
לפחות בן אדם אחד או שניים עלה על המשאית
אחד, יפה, יפה מאוד
אני צריך אותך שתישאר צמוד למשאית.

מסוק מצלם גניבת טרקטור
כך נראה המרדף הלילי | צילום: חדשות 2

המשאית הובאה לאזור כדי להעלים בתוכה את הטרקטורים הגנובים, אבל ששת חברי הכנופייה עדיין לא יודעים שיש מעקב כפול: שוטרים למטה, מסוק מלמעלה. יש לחוליה הזאת תצפיתנים שעומדים בראש. יש לחוליה הזו אנשים שהתפקיד שלהם זה לפתוח את הדרך, את הציר. לוודא שאין כוחות ביטחון ומשטרה לאורך הציר. אבל הם כנראה שכחו להסתכל למעלה – ויחידת ארז ביצעה את המעצר.

חברי הכנופייה נעצרו וזכו לכתב אישום מפרקליטות מחוז צפון. מתברר שהם נכנסו לישראל עם תעודות זהות מזויפות. מפקד יחידת ארז מסביר: "החוליה הזו עצמה, אנחנו מייחסים לה קרוב ל-%50 מגניבות הטרקטורים במחוז הצפוני. קל מאוד לגנוב. זול מאוד, מבחינתם, הם לא משקיעים בזה מאמצים רבים, והם מרוויחים הרבה מאוד כסף".  

אז הטרקטורים הוחזרו, החקלאים נושמים לרווחה, ולגנבים יש דעה מוצקה על מסוקי המשטרה: "טיארה (מסוק בערבית), כוס אוחתו טיארה", סינן אחד מהם במושב האחורי של ניידת המשטרה.