אנשי מיליציה באפריקה. ארכיון
מיליציות באפריקה. ארכיון | צילום: רויטרס

זה היה יכול להיגמר רע: אילן דיגאוקר, אזרח ישראלי העובד בחברת "סולל בונה", נחטף אתמול בבוקר במדינה באפריקה וחוטפיו דרשו תמורת שחרורו כופר. במהלך הלילה נודע כי הישראלי שוחרר על ידי חוטפיו והוא שוחח עם משפחתו.

חברת סולל בונה המעסיקה אותו נשאה ונתנה עם החוטפים ושילמה 150 אלף דולר עבור שחרורו. נציין כי מדי שנה נחטפים ברחבי העולם 12 אלף בני אדם ומדובר בתעשייה שמגלגלת מיליארדי דולרים בשנה.

על פי הפרסומים בעיתון מעריב, נחטף דיגאוקר כשנסע באזור אדו במכוניתו יחד עם נהג מקומי. ארבעה שחומי עור חמושים עצרו את הרכב, הורו לנהג המקומי להסתלק ולקחו את הישראלי למקום מחבוא - אז העבירו לשגרירות ישראל בניגריה ולחברת "סולל בונה" דרישת כופר בסך 170,000 דולר.

לאחר חטיפתו, אפשרו לו החוטפים לשוחח עם בני משפחתו, ככל הנראה כדי להפעיל לחץ לקבלת הכופר. "אילן עובד בחברה כתשעה חודשים", סיפרה אתמול גרושתו גלית. "ביומיים האחרונים לא שמענו ממנו בכלל, כשקרובת משפחתו הודיעה לנו כי הוא נחטף. הילדים מיד התחילו לבכות", הוסיפה.

ישראלי נחטף במקסיקו בגלל סכסוך מכירות בקניונים

לפני כשלושה חודשים נחטף איש עסקים ישראלי במקסיקו, בשל מאבקי שליטה בין קבוצות ישראלים שמוכרות מוצרי קוסמטיקה בקניונים באמריקה.

שי גולן, איש עסקים ישראלי אמיד, הפעיל עגלות בקניון בקנקון, מקסיקו. אור וירצר, שמנהל את העגלות שלו בקנקון, היה האחרון ששוחח עמו בטלפון.

"פתאום שמעתי איזה 5-6 יריות"

_OBJ

"דיברתי איתו במשך עשר שניות, הוא אמר לי שהוא הולך לסדר את הדברים בקניון", סיפר וירצר לחדשות 2. "אחרי עשר שניות בערך שמעתי פתאום איזה יריות, איזה חמישה-שישה כדורים, וצעקות בספרדית ובעברית ומאז התנתק לו הטלפון".

ברקע לדברים - מאבקי שליטה בין הקבוצה של שי גולן לבין קבוצת ישראלים אחרת שככל הנראה מופעלת בידי שתי משפחות פשע, מהמובילות בישראל. "תחילה הם דרשו דמי חסות", מספר וירצר, "ואחר כך דרשו שנצא מהקניון. הוא אמר לי' תצא מהמול, אני אשרוף אותך, אני אשרוף את המשפחה שלך, אני יודע איפה אתה גר, אני יודע איפה שי גר, תצאו, אנחנו לא רוצים אתכם שם'".

חוץ מאור וירצר, כל העובדים הישראלים האחרים חוששים לדבר. הקונסול הישראלי בקנקון ונציג משטרת ישראל בלוס אנג'לס נרתמו לסייע למשטרת מקסיקו במאמצים לאתר את שי גולן. ייתכן שהוא מסתתר, אומרים הערב במשטרה, אבל ייתכן מאוד שמדובר במשהו חמור יותר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק