בית משפט השלום בירושלים דן היום בפרשת השוטרים החשודים בפריצה לדירות, שנחשפה אתמול. שני שוטרים ממרחב איילון, שוטר סיור ובלש, חשודים שיחד עם אזרח נוסף פרצו לדירות באזור תל אביב וגנבו עשרות אלפי דולרים.

בחודשים האחרונים ניהלה המחלקה לחקירות שוטרים חקירה סמויה נגד השניים בחשד לעבירות של פריצה וטוהר המידות. על פי החשד, במהלך החודשים האחרונים החליטו השוטרים לנצל את מעמדם ואת הכלים שברשותם לביצוע הפריצות.

חלק מפרטי הפרשה עדיין אסורים לפרסום, אך מהפרטים שכן הותרו עולה שהשניים חברו במהלך שירותם המשותף לעבריין מוכר, ויחד עמו פרצו לכאורה, בין השאר, לדירת חמו של הבלש. "בעזרת רכב משטרתי מוסווה הם הגיעו לזירה", אמר בדיון ראש אגף חשיפה במחלקה לחקירות שוטרים אלכס אור. "העבריין למעשה הוא שפרץ לדירה ומשם נגנבו 46 אלף דולרים, 5,000-6,000 אירו, תכשיטים ואקדח".

הבלש: "מעלילים עליי ואני יודע מי זה"

במשטרה ממשיכים לחקור חשדות להתפרצויות ולעבירות נוספות של שוחד ושיבושי מהלכי חקירה שביצעו השוטרים. "אני לא אפרט יותר מזה כרגע", הבהיר אור.

הבלש החשוד בפרשה פנה אל העיתונאים בפתח הדיון והכחיש את הדברים. "כל דבר יתברר בחקירה", אמר. "אומרים הרבה דברים ובסוף זה יוצא לא נכון". הוא הוסיף שמדובר במידע שגוי שהפיצו אנשים בעולם התחתון. "הגיעו אלי בעקבות עבריינים שהיה להם אינטרס", אמר. "מעולם לא פרצתי לדירה, מעלילים עלי ואני יודע מי זה".

פרקליטתו של הסייר העצור, עו"ד אופירה נריה כץ, הכחישה גם היא את ההאשמות וטענה כי הן חסרות כל בסיס. "לא נעשתה שום פריצה", אמרה. "מיוחסות למרשי עבירות מאוד כלליות של הפרת אמונים, שאין להן ביסוס במציאות. יש הפרדה בינו לבין החשוד השני. אלה רק חשדות ראשוניים וגם הם יופרכו. אני לא מבינה איך נגרם לו, שוטר מוצלח וישר, עוול רציני שכזה. הוא בשפל המדרגה".