"אני מגנה את מעשיה של אשתי ומצר על הנזק שנגרם" - כך הגיב הבוקר דורון, בעלה של האם מיקנעם, החשודה כי תקפה ביום שישי האחרון תלמידות בבית הספר בו לומדת בתה באמצעות אקדח. 

"זה סיוט, סרט רע מאוד, לא העליתי על דעתי שדבר כזה יכול לקרות לנו", שיתף דורון בתכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל. "חשוב לי מאוד להביע צער וגינוי למעשה ולומר שאני לא מחפש הצדקה לביצועו".

ביום שישי האחרון הוא הוזעק לבית הספר של בתו, לאחר שנאמר לו שאשתו תקפה שתי תלמידות שהקניטו והציקו לה. "כשהגעתי לבית הספר מצאתי את אשתי במצב נפשי גרוע מאוד. היא ישבה ללא האקדח ומלמלה לעצמה שהיא צריכה למות", סיפר דורון. "המעשה הזה לא קשור למציאות החברתית של בתי, חשוב להבין שאשתי מטופלת כבר זמן רב אצל פסיכולוג".

"הסבל של הילדה הוא ידוע, זה סיפור ממושך שאנחנו מתמודדים איתו", הוסיף האב. "זה מאוד חרה לה, ועל רקע המצוקה הנפשית שלה - הסבל של הילדה הוציא אותה מאיזון והיא עשתה מעשה שלא ייעשה".

"זה נחת עלינו כרעם ביום בהיר"

דורון מסביר שלמרות שאשתו לקחה עמה את האקדח שנמצא אצלו ברישיון כבר זמן רב, לא נראה שהיא התכוננה לבצע את התקיפה. "זה נחת עלינו כרעם ביום בהיר. היא לקחה את הבנות לבית הספר והשאירה את הבית כאילו היא מתכננת לחזור בעוד זמן קצר", תאר דורון.

מלבד מצבה החברתי של הבת בבית הספר, בתו בת ה-12 נאלצת להתמודד כעת גם עם מצבה הנפשי של האם, שנמצאת במעצר מאז התקיפה. "בתי מבינה שקרה דבר איום ונורא וכרגע היא לא יכולה לחזור לבית הספר", סיפר דורון בכאב. "בתי השנייה בת השלוש מחפשת את אמא שלה וזה קורע את הלב, אני מקווה שנחזיר אותה מהר לשגרה".

האב, שהינו רופא במקצועו, מסביר שהמעשה אינו משקף כלל את הלך הרוחות בביתם ובוודאי לא את של אשתו שעובדת עם ילדים ועוסקת בחינוך. "למרות שיש גל תמיכה באשתי ובמעשיה שהתבצעו על רקע ההטרדות של בתי בבית הספר, חשוב לי להדגיש שאני מגנה את המעשה - שהינו מנותק מכל מה שאנחנו מאמינים בו וגם מהאישיות של אשתי".

החשד: פרצה לכתה ותקפה את התלמידות אקדח

בית משפט השלום בנצרת האריך אמש בשמונה ימים את מעצרה של האם. הדיון בעניינה של החשודה, בת 39, נערך בהיעדרה מאחר שהיא נמצאת בבדיקה פסיכיאטרית. המקרה החמור אירע כאמור ביום שישי בבוקר, לאחר שהאישה נכנסה לבית הספר בו לומדת בתה כשהיא אוחזת באקדח - לטענתה, על מנת להגן על הבת שסובלת מהצקות חוזרות ונשנות מצד חברותיה לספסל הלימודים.

"מוקדם עדיין להסיק מסקנות לגבי נוהל האבטחה של בית הספר", אמר דובר משטרת העמקים פקד דורון מלכה. "השומר ככל הנראה הכיר את האם, ולכן היא לא נבדקה. האם ניצלה את ההיכרות המקדימה איתו". הורים שהגיעו בבהילות לבית הספר על מנת לקחת את ילדיהם הביתה, זעמו על שאירע. עם זאת, דרשו מהסובבים לשמור על איפוק ולא להכניס את הילדים לבהלה גדולה יותר ובלבלול בהם הם מצויים גם כך.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק