שני אחים מאזור יבנה נעצרו בשבוע שעבר בחשד שהיו חלק מכנופיה שזממה להשתלט באיומים על תחנת עבודה לכריית חול באזור, כך התירה המשטרה הבוקר לפרסום. מעצרם של החשודים הוארך, וביחידה המרכזית של מחוז המרכז ממשיכים בינתיים בחקירת הפרשה הסבוכה.

מהפרטים הראשונים שהותרו לפרסום עולה כי השניים איימו במשך תקופה ארוכה על קבלן מאזור השרון ועל עובדיו, מאז חודש נובמבר האחרון, אז קיבלה החברה זיכיון לכריית חול באזור יבנה והקימה במקום שטח לריכוז כלי העבודה. ככל הנראה, הספיקו החשודים לסחוט את הקבלן במאות אלפי שקלים בטרם נעצרו.

על פי החשד, סחטו השניים את הקבלן במטרה לקבל נתחים מהמכרז בו זכה, עד שזה החליט להתלונן במשטרה. במחלקה הסוכנים של ימ"ר מרכז החליטו בעקבות התלונה להפעיל סוכן משטרתי סמוי בתחומי יבנה, כאשר במהלך פעילותו הוא אף הבחין בירי שביצעו החשודים לעבר כלי העבודה של הקבלן.

"מדובר בארגוני פשיעה שמנסים להשתלט על עתודות חול שנמצאות בסכנת הכחדה", אמר הבוקר ניצב משנה יגאל בן שלום, מפקד ימ"ר מרכז. "ככל הנראה הם שאפו לקבל את הבעלות על כריית החול או לקחת אותה בכוח", הוסיף.

"המטרה הייתה ברורה: להוציא אותם מהמקום"

הסוכן הסמוי, הבוקר בתדריך המשטרתי (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
הסוכן הסמוי המשטרתי במסיבת העיתונאים, הבוקר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"האיומים אף הגיעו למכות פיזיות", אמר בן שלום והוסיף כי תופעת הסחיטה נגד אתרי בנייה וחברות מוכרת. "זה התחיל מניסיון קטן להשתלטות והמשיך לשליטה גמורה, עד כדי שהסוחטים הודיעו לקבלן שאף גרגר חול לא ייצא מהמגרש בלי אישור שלהם", טען בן שלום.

"הם בעטו בכמה מנהלי עבודה במקום ואיימו שיחסלו אותם", סיפר הסוכן המשטרתי במסיבת עיתונאים שנערכה במשרד ימ"ר מחוז מרכז במשטרה. "היו איומים מאוד קשים ומנהל עבודה אחד אפילו לא ישן בבית במשך ימים מחשש שיפגעו במשפחה שלו", הוסיף הסוכן.

מפקד ימ"ר מרכז הדגיש בנוסף כי שני האחים שנעצרו מעולם לא ניגשו למכרז, אלא התכוונו מלכתחילה, כך נראה, להשתלט על המגרש בצורה עוינת. "בהמשך צפויים מעצרים נוספים, וככל הנראה אף בחשד למעשים באתרים אחרים שקשורים לאותה משפחת פשע", אמר בן שלום.

"הם אמרו לי חד וחלק שהם לא מפחדים מהמשטרה", סיפר הסוכן. "אחד מהם גם הראה לי את הצלקות שלו על הידיים, לטענתו מיריות של השוטרים, ואמר שזה לא מפחיד אותו. אף אחד לא עמד מולם", הוסיף. "המטרה שלהם הייתה ברורה", סיכם, "שהחברה הקבלנית תוציא את הכלים שלה והם ייכנסו עם הכלים שלהם".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק