עלייה במשלוחים (אילוסטרציה) (צילום: רויטרס)
השודד התחפש לשליח פיצה | צילום: רויטרס

לצעיר מרחובות שתכנן לבצע מעשה שוד היה רעיון מקורי במיוחד: להתחפש לשליח פיצה. בתחילת השבוע הגיע הצעיר, בן 33, לבית ברחוב הגאונים בעיר כשהוא חובש פאה בלונדינית וכובע לראשו.

על פי כתב האישום שהוגש נגדו, השודד דפק בנימוס על דלת הדירה כשמגש פיצה בידו, הציג עצמו כשליח פיצה והציע למטפלת שפתחה לו את הדלת פיצה בחינם. כשזו סירבה, איים "השליח האדיב" להרוג אותה, הכה אותה וגרם לדימום בראשה. בהמשך ניגש השודד אל בעל הבית, קשיש בן 89, הפיל אותו לרצפה ודרש כסף.

בסופו של דבר, לאחר שביצע חיפוש בחדרי הבית, תוך שהוא אוחז במטפלת וגורר אותה מחדר לחדר, עזב השודד את הדירה עם שלל של 700 שקלים.

המשטרה מצאה את הפיצה

למקום הוזעקו כוחות משטרה מתחנת רחובות שמצאו במקום את מגש הפיצה שהביא ה"שליח". צוותי אגף החקירות והמודיעין של בילוש רחובות איתרו את הפיצרייה ממנה נרכשה הפיצה זמן קצר קודם לכן.

לאחר זמן קצר הבחינו הבלשים בחשוד שמתאים לתיאור ועצרו אותו. ברשותו נמצאו ממצאים הקושרים אותו לשוד. בחקירה תחילה הכחיש מעורבות בשוד, אבל בסופו של דבר נשבר והודה במיוחס לו. המעבדה לזיהוי פלילי הצליחה אף למצוא טביעות אצבע שקושרות אותו לביצוע השוד.

"מדובר באירוע שוד חמור ביותר ", אמרו הבוקר במשטרה. "נראה כי החשוד ביצע את המעשה על רקע שימוש בסמים". אתמול הוגש כתב אישום נגד השודד על ידי פרקליטות מחוז מרכז על שוד והחזקת סמים לצריכה עצמית. במקביל הוגשה בקשה למעצרו עד תום ההליכים.