סבתא נתפסה נוהגת במהירות גבוהה
סבתא זפטה: לאן את ממהרת? | צילום: רויטרס

על הסיפור הזה נכתב כנראה המשפט: אם לסבתא היו גלגלים - היא היתה מכונית מירוץ.

במהלך פעילות אכיפה של משטרת התנועה בכביש 471 סמוך למחלף בר אילן, נתפס רכב מסוג הונדה במהירות של 132 קמ"ש, במקום שבו מותר לנהוג במהירות של עד 90 קמ"ש בלבד. שוטרי התנועה הורו לרכב לעצור בצד, והנהגת שישבה מאחורי ההגה התבקשה למסור את רשיונותיה.

להפתעת השוטרים, בדיקה קצרה של הרשיונות העלתה כי הנהגת נולדה בשנת 1914, או במילים אחרות - היא בת 95 ונולדה לפני שבכלל היו רמזורים בארץ. הסבתא הממהרת תזומן לדיון בבית המשפט לתעבורה.

אתמול: אשה בהיריון נתפסה נוהגת בשכרות

אתמול לכדו שוטרי משטרת התנועה עוד עבריינית כביש לא שגרתית: בת 32 בחודש השמיני להריונה נתפסה נוהגת שיכורה בבדיקה שגרתית בקריית גת.

הנהגת, שחזרה מבילוי בפאבים באזור עם חברותיה, התבקשה על ידי השוטרים לנשוף למכשיר המדידה. התוצאות הצביעו על אחוז אלכוהול הגבוה פי שניים מזה המותר בחוק. "לא חשבתי ששתיתי כל כך הרבה", אמרה ההריונית לשוטרים המופתעים.

"שוטרי התחנה שעצרו את הצעירה נדהמו לגלות בטן הריונית בחודש מתקדם", סיפרו בתחנת קריית גת. הסיכון שהאישה נטלה על עצמה כפול - גם נהיגה תחת השפעת אלכוהול וגם סכנה בריאותית לעובר. זאת מכיוון שהרופאים ממליצים בחום לנשים בהריון שלא לשתות אלכוהול, מפני שהוא עלול להגיע למערכת הדם של העובר ולפגוע בו.