זה קורה בלא מעט בתים בישראל: העוזרת מגיעה, בעלי הבית עוזבים ולא ממש יודעים אם המנקה תנקה רק את האבק. "בתי הקטנה אמרה לי שחסרים לה דברים", סיפר מרסל אורן מחיפה,  "אז התקנתי מצלמות אבטחה - ומה שראיתי זה היה סרט אימה".

מיד אחרי שמרסל עזב את הדירה, העוזרת התחילה לנקות - אבל מהר מאוד עברה "לבדוק את הסחורה". תכשיטים, בשמים ועוד חפצים אישיים שמצאו חן בעיניה הועברו מיד לכיסה או לתיק האישי שלה.

אחר כך היא עוברת לחדר השינה ומתחילה לחפור בארון ומוציאה בגדים. מה שנראה לה עובר לשקית, מה שלא - חוזר לארון של הבעלים החוקיים. "היא עשתה אצלי קניות ולקחה מכל טוב", אומר מרסל.

"היא ניצלה את זה שאשתי נפטרה"

עוזרת צולמה במצלמה נסתרת כשהיא גונבת (צילום: חדשות 2)
נתפסה על חם. המנקה | צילום: חדשות 2

העוזרת, תושבת חיפה בת 39, עובדת אצל משפחת אורן כבר 4 שנים, אבל החפצים החלו להעלם רק לאחרונה. העיתוי ממש לא מקרי - זמן קצר אחרי שאם המשפחה נפטרה."הסתכלתי על מגירת התכשיטים וחשכו עיני", מספר מרסל. "היא לקחה ממגירת התכשיטים, בגדים וגם מצעים. היא ניצלה את זה שאשתי נפטרה וזה מאוד מאוד פוגע, מאוד מעליב".

מרסל פנה למשטרה והעביר להם את כל הראיות. העוזרת נעצרה, הודתה מיד, ובהמשך התברר שהיא גנבה גם מבתים אחרים. קרובי משפחה של מרסל שקיבלו אותה לעבודה עם המלצות חמות מאוד שהעביר, נפגעו גם הם מהעוזרת שנהגה לנקות באופן "יסודי מדי".