האב החשוד בהתעללות בילדיו התאומים ובהריגת אחד מהם, שוחרר היום למעצר בית בתנאים מגבילים בן שבוע, לאחר שהמשטרה ביקשה מעצר בית בן 20 יום. מוקדם יותר התייחס מפכ"ל המשטרה לפרשה והדגיש: "הפרשה תיחקר עד תום".

כשבועיים לאחר שנעצר עם אשתו בחשד לפגיעה בתאומים, החליטה המשטרה שלא לבקש את הארכת מעצרו של האב החשוד בהתעללות. כחלק מתנאי השחרור נאסר עליו להתראות אם בני משפחה קרובים, בהם אשתו, אמו ואחיו ובני אדם נוספים המעורבים בחקירה. בזמן שישהה במעצר בית יפקחו עליו שלושה חברים שאושרו על ידי בית המשפט.

ההחלטה לשחרר את האב החשוד, הגיעה לאחר שהמשטרה לא הצליחה למצוא ראייה משמעותית או הודאה של אחד ההורים. אך למרות שחרורו למעצר בית, במשטרה ימשיכו בחקירת הפרשה במטרה לנסות ולגבש כתב אישום.

שופט בית משפט השלום בתל אביב אביחי דורון אמר: "נכון להיום אין עדיין ראיות שיש בהן כדי להרשיע את מי מהחשודים. אין בזאת כדי לומר שהחקירה תמה, יש שאלות רבות שעוד ישאלו".

תזכורת: פרשת הורי התאומים
האב ובתו התינוקת לפני האירוע | צילום: חדשות 2

המפכ"ל: "חובת המשטרה לרדת לחקר האמת"

מוקדם יותר התייחס מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לפרשה: "אני רוצה להתייחס לפרשת התאומים שנחקרת עכשיו במחוז תל אביב - אבל היא חשובה ונכונה לכל אחד ואחת מאיתנו: כל אחד ואחת שיושבים כאן היום, במיוחד ההורים שבינינו, מצפה שהפרשיה הזאת תיחקר עד תום. מקרה כה טרגי של תינוק רך בימים שנפטר כתוצאה מחבלות, אין ספק שזוהי חובתה של המשטרה לרדת לחקר האמת".

"אף אחד אחר לא יעשה את זה. אם נעברו כאן עבירות פליליות - אנחנו נמצה עם מי שצריך את הדין", אמר דנינו והמשיך: מדובר ללא ספק בחקירה מורכבת, בחקירה רגישה ומאתגרת. לא רק מבחינה מקצועית אלא גם מהבחינה האישית. גם חוקרי תל אביב הורים לילדים ואין לי ספק שהם עושים לילות כימים כדי לפענח את המקרה הקשה הזה בנחישות וברגישות המתבקשת. אני מציע אם כן לכל הפרשנים והסנגורים למיניהם להמתין לסיום החקירה ולא להזדרז באמירות מיותרות".

מומחית: ייתכן שחיסון גרם לפגיעה בתאומים

אתמול פורסם במהדורה המרכזית, כי קרוביהם של ההורים יצרו קשר בימים האחרונים עם ד"ר ויארה שייבנר מאוסטרליה, שערכה ניסוי בקרב 100 אלף תינוקות, והגיעה למסקנה שפגיעות, כמו אלה שמהן סבלו התאומים קרי שברים בגולגולת או דימומים תוך ראשיים, עלולים להיגרם מאלרגיה לחיסונים שגרתיים שמקבלים תינוקות.

בני המשפחה של ההורים המיוצגים על ידי עורך הדין ציון אמיר, סיפרו לד"ר שייבנר על המקרה, והיא הודיעה שבכוונתה לבוא לישראל ולתת את חוות דעתה בניסיון לסייע להורים. בשיחה שערכה עם בני המשפחה אמרה: "החיסון פשוט היה שם. החיסון הרס, סיכן, את כל המערכת. זה גרם ככל הנראה לנפיחות במוח, והנפיחות במוח גרמה נזק לגולגולת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק