נמשכת חקירת מותו של סיסאי אשטו בן ה-16 אמש בנתניה: בבית משפט השלום בעיר הוארך בשעות הצהריים מעצרו של הנער החשוד כי דחף את סיסאי אל מותו מגג מבנה בבית הספר - בארבעה ימים נוספים. במהלך הימים הקרובים תימשך חקירתו של הנער במשטרה.

הבוקר, שב הנער החשוד לבית הספר, ושיחזר את אשר אירע אמש. הוא סיפר לחוקרים כי בינו לבין אשטו התפתח ויכוח, לאחר שהשניים יחד עם חבריהם שאפו גז מזגנים. במהלך העימות, העיד הנער, קיללו החברים זה את זה ובמהרה גלש העימות המילולי לפסים אלימים. לדברי החשוד, הוא וסיסאי דחפו אחד את השני, ואז צנח המנוח מהגג ומת. "לא התכוונתי להרוג אותו", הדגיש בחקירתו.

פרקליט הנער החשוד: ההודאה והשיחזור לא חוקיים

עם זאת, סניגורו של החשוד המרכזי טען היום בפני בית המשפט כי הודאתו במעשה וכך גם השיחזור שבוצע היום - אינם תקפים, משום שלא ניתנה לו הזכות להיפגש עם עורך דין בטרם נפתחה החקירה - כפי שמחייב חוק הנוער החדש. אם אכן בית המשפט יקבל את טענות הסניגור, ייתכן שייפסלו הן ההודאה והן השיחזור.

שלושת הנערים הנוספים שהיו על פי החשד מעורבים אף הם בתגרה שהתפתחה על גג בית הספר, שוחררו בשעות הצהריים למעצר בית, אולם מספר שעות לאחר מכן זומנו פעם נוספת לחקירה.

משפחת הילד סיסאו ז"ל (צילום: חדשות 2)
קרובי משפחתו של הנער שנהרג, היום | צילום: חדשות 2

מהמשטרה נמסר כי בתום החקירה, הוחלט לעצור אותם פעם נוספת - ולבטל את מעצר הבית. מחר צפויים השלושה להגיע לבית המשפט השלום בנתניה, לדיון בהארכת מעצרם.

בשעות החקירה הראשונות,לקח למשטרה לא מעט זמן לזהות את ההרוג. לאחר מכן התברר כי הוא עלה עם אביו לארץ לפני כשבע שנים, ואם המשפחה נפטרה לפני שנים באתיופיה. אל האב, שלא ידע על האירוע בבית הספר, התקשר אחד הנערים החשודים במעורבות בתגרה לאחר שנמלט מבית הספר. האב הגיע למקום התגרה, ומצא שם את גופת בנו.