הורשע בסחיטה באיומים. דומרני
שלום דומרני, היום בבית המשפט | צילום: חדשות2

מהומה בבית המשפט: העבריין שלום דומרני שנעצר אתמול בחשד למעורבות בפרשת הסחיטה באיומים בה תואשם הזמרת מרגלית צנעני ביום שני הקרוב, התפרץ מספר פעמים לעבר השופטת - עד שהיא הוציאה אותו מהאולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשת מרגול? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפתיחת הדיון, בו ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בשבעה ימים נוספים, דרש דומרני להחליף את השופטת איטה נחמן, כיוון שבדיון קודם שנערך בעבר בנושא אחר היא קבעה כי יש ראיות נגדו והשאירה אותו במעצר, אך לא הוגש כתב אישום.

בהמשך התפרץ דומרני לעבר השופטת, עד שאמרה "לפחות לא אהיה בדיון בשבוע הבא". אז אמר דומרני: "הנה, יש לי כבר ימים, זה קבוע מראש" - והשופטת הוציאה אותו מהאולם. לאחר שדומרני הוצא מן האולם, האריכה השופטת את מעצרו ב-4 ימים.

אתמול: דומרני נעצר בחשד למעורבות בפרשת מרגול

אתמול בשעות אחר הצהריים הגיעה המשטרה לביתו של העבריין שלום דומרני, עצרה אותו, ולקחה אותו לחקירה במשרדי היחידה לחקר פשיעה כלכלית בלוד. דומרני צפוי להיחקר בנושא החשדות נגד צנעני.

בימים אלו שוהה דומרני במעצר בית בביתו. חקירת המשטרה צפויה להתמקד בקשרים ההדוקים למדי בין צנעני ובנה אסף לבין דומרני. מטרת החקירה היא לבדוק לאיזה כיוון הגיעו אותם הקשרים.

בימים האחרונים דווח על פגישה שהתקיימה בעבר בין צנעני לבין דומרני ועל ניסיונות להוביל לעסקים משותפים.

פרקליטו של דומרני, עו"ד משה שרמן, מסר בתגובה לחקירת מרשו: "זה ממש לא רציני, עכשיו לקראת סוף החקירה ולפני הגשת כתבי האישום, לחקור גם את דומרני. אין לו שום קשר".

מרגול תואשם ביום שני בסחיטה באיומים

מוקדם יותר היום, האריכה השופטת נחמן את מעצרה של הזמרת מרגלית צנעני בחמישה ימים נוספים בבית משפט השלום בראשון לציון. המשטרה הגישה היום הצהרת תובע נגד מרגלית צנעני, שמשמעותה - כתב אישום חמור נגד הזמרת ובו אישומים של סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע. כתב האישום יוגש ביום שני בשבוע הבא.

השופטת, שקיבלה את בקשת המשטרה, ציינה כי יש ראיות הקושרות את צנעני לחשדות המיוחסים לה ואף אמרה כי יש מקום לבקשת מעצר עד תום ההליכים.

הצהרת התובע נגד צנעני וחזן
הצהרת התובע נגד צנעני וחזן | צילום:

במהלך הדיון בעניינה, אמר פרקליטה עו"ד ששי גז, כי הצהרת התובע לא חוקית בשל העובדה שלא פירטו את העבירות, אלא רק את הסעיף. השופטת איטה נחמן דחתה את טענתו. מנגד, נציג המשטרה חזר על מה שאמר בהארכת המעצר הקודמת: "צנעני היא זו שסחטה יחד עם עבריינים אחרים את אטדגי לאורך זמן. היא זו שמנהלת את הסחיטה, מעלה ומורידה את הלהבות לפי צרכיה". נציג המשטרה הגיב: "לאורך כל הדרך צנעני רצתה את האיומים, היא ידעה מה שהיא עושה".

בהמשך הדיון פרצו הנוכחים בבית המשפט בצחוק,גם מרגול עצמה, כשגז נפל בלשונו ואמר: "היא לא אישה צעירה, היא גם אישה חולה, היא סוכרזית", כשהתכוון להגיד סוכרתית.

כתב אישום יוגש גם נגד מיכאל חזן

מוקדם יותר הבוקר הוגשה הצהרת תובע נגד העבריין מיכאל חזן, העצור בפרשת הסחיטה בה מעורבת הזמרת מרגלית צנעני. מעצרו הוארך בחמישה ימים עד יום שני, אז יוגש כתב אישום. עורך דינו תמיר סננס אמר: "אני מבקש לדעת מה עשה מרשי מעבר לכותרת של סחיטה באיומים". עופר עמר, חשוד נוסף שנעצר בפרשה - שוחרר לביתו. 

אמש חלה התפתחות נוספת בפרשה, עם מעצרו של העבריין שלום דומרני על ידי המשטרה בחשד למעורבות בה. דומרני נחקר במשרדי היחידה לחקר פשיעה כלכלית בלוד, וייחקר בהמשך גם בנושא החשדות נגד צנעני.

ימים אלו שוהה דומרני במעצר בית בביתו. חקירת המשטרה צפויה להתמקד בקשרים ההדוקים למדי בין צנעני ובנה אסף לבין דומרני. מטרת החקירה היא לבדוק לאיזה כיוון הגיעו אותם הקשרים.

בימים האחרונים דווח על פגישה שהתקיימה בעבר בין צנעני לבין דומרני ועל ניסיונות להוביל לעסקים משותפים. פרקליטו של דומרני, עו"ד משה שרמן, מסר בתגובה לחקירת מרשו: "זה ממש לא רציני, עכשיו לקראת סוף החקירה ולפני הגשת כתבי האישום, לחקור גם את דומרני. אין לו שום קשר".

אתמול שוחרר למעצר בית אסף לביא-צנעני, בנה של מרגלית צנעני שנעצר יחד עימה בפרשת הסחיטה באיומים. מעצר הבית התאפשר בתנאים מגבילים: מעצר בית מלא אצל אחד מקרובי המשפחה למשך 14 יום, ואיסור על יצירת קשר עם המעורבים בפרשה למשך 60 יום.

פרשת מרגול - העדכונים האחרונים:

צפו: ירון אילן מתייחס לחקירת המשטרה

יוסי בן דוד בריאיון בלעדי: לסחוט? אולי תפוזים

בנה של מרגול שוחרר למעצר בית

הערעור נדחה: מרגול נשארת במעצר