גבר בן 55, חסיד ברסלב מירושלים נעצר אמש בחשד לעבירות של פוליגמיה לאחר שנישא לחמש נשים בו זמנית. עוד חושדת המשטרה כי החשוד הזניח את ילדיו, הביולוגים והחורגים, וביצע מעשים מגונים בבתו החורגת בת ה-16.

הפרשה נחשפה בעקבות תלונת רשויות הרווחה בעיר. במשך תקופה ארוכה מנהלת המשטרה חקירה סמויה נגד החשוד עד שאתמול הוא נעצר. מהמשטרה נמסר כי במשך תקופה ארוכה נמלט החשוד מהמשטרה ומרשויות הרווחה בעיר. הבוקר הוא הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים.

השופט החליט לשחרר את החשוד למעצר בית, אך בעקבות הודעת המשטרה כי בכוונתה לערער על ההחלטה, נעצרו הוארך בשלושה ימים, עד ליום ראשון.

סניגורו של החשוד, עו"ד מנחם בלום אמר לפני שהחל הדיון כי כל המעשים המיוחסים לחשוד הם בגדר המותר. "מרשי נשוי רק לאחת מן מהנשים, והשאר הן חברותיו, כך שלמעשה, לדבריו, לא מדובר כאן במקרה של פוליגמיה". על החשד לביצוע מעשה מגונה בבתו בת ה-16, שולל הסניגור את הטענה. "מדובר בקשקוש מוחלט, היא לא מסרה הודאה ברשויות הרווחה, וגילה הוא בכלל 17.5".

"החשוד קבע עם המשטרה בדירתו ולא ניסה להימלט", הוסיף בניגור. "כאשר השוטרים הגיעו הם עצרו אותו. ילדיו מטופחים, וכל חמש נשותיו מביעות בו תמיכה".

חשד: בת 16 נאנסה ע"י דודה בן ה-57

86358
שתיים מנשותיו של החשוד בביהמ"ש, היום | צילום:

חשד לאונס מזעזע בתוך המשפחה התגלה בשבוע שעבר לאחר שנערה בת 16 התלוננה לאחרונה במשטרה כי דודה, תושב תל אביב בן 57, ביצע בה שורה של מעשי אונס כשהייתה בת 11. החשוד נמצא במעצר.

חוקרי משטרת השכונות בתל אביב נדהמו לקבל תלונה של נערה, שתיארה באוזניהם שורה ארוכה של מעשי אונס ומעשים מגונים שביצע בה הדוד לכאורה במספר הזדמנויות שונות, לפני כחמש שנים. הנערה, כך על פי החשד, שמרה את המעשים לעצמה במשך שנים עד שאזרה אומץ לגשת למשטרה ולהתלונן.

שבעה ילדים נאנסו על ידי הוריהם (צילום: רויטרס)
נחשפה פרשת פוליגמיה חמורה, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

על פי החשד, הדוד נהג לבצע בה את זממו בשעה שהשגיח עליה בביתו כאשר אמה הייתה יוצאת לסידורים ומשאירה אותה איתו. לדברי המתלוננת, החשוד נגע בה במקומות אינטימיים בגופה ואנס אותה.