זירת החטיפה סמוך לאולפנה. ארכיון
מקום החטיפה. ארכיון | צילום: חדשות 2

לפני כארבע חודשים, התרחש הסיפור המזעזע של הנערה בת ה-15 מאולפנה בכרכור, שנחטפה במכונית, זינקה ממנה, נפצעה קשה וכשהתעוררה - לא זכרה דבר. רק לאחר ששב אליה זיכרונה, נעצר חשוד במעשה, תושב באקה אל-גרביה בן 28.

הבוקר, חושף כתב "ידיעות אחרונות" ליאור אל-חי כי הנאשם במעשה, אכרם אבו-מוך, הורשע במעשים מגונים והטרדה מינית רק שעה לפני שאסף את הנערה. ביום החטיפה, מיד לאחר שהרשיע בית המשפט את אבו מוך, יצא לכאורה מיד על מנת לחפש לו מטרה לביצוע זממו.

אבו מוך, תושב באקה אל-גרביה, נסע ליד האולפנה וניסה לאסוף נערות הלומדות בה. בתחילה, סירבו שתי קבוצות של נערות להיכנס למכוניתו, אחרי שראו כי מכנסיו מופשלים. אולם לאחר מכן, הצליח לגרום לנערה אחת להיכנס לרכבו.

ככל הנראה, הנערה שמה לב שאבו מוך נוסע לכיוון ההפוך ממנו רצתה הנערה לנסוע ובלית ברירה, זינקה מהרכב הנוסע. כתוצאה מהנפילה, איבדה את הכרתה ונפצעה באורח קשה. היא נמצאה על ידי אזרחים שהזעיקו אמבולנס. כשהתעוררה, לא זכרה דבר.

אחרי חקירה מאומצת שנמשכה חודשיים, הצליחה המשטרה לאסוף די ראיות על מנת לעצור את אבו מוך. כעת, מייחסת לו הפרקליטות סעיפים של מעשה מגונה בפומבי בפני קטינות, חטיפה וחבלה חמורה.

לפני שלושה שבועות: המשטרה מפענחת את האירוע

במהלך חודש ספטמבר, נעצר החשוד, תושב באקה אל-גרביה שבוואדי ערה, בחשד שבתחילת חודש יוני אסף את הנערה אל מכוניתו, אך במקום לנסוע למקום חפצה, בחר לסטות מהדרך מתוך תכנון לתקוף אותה מינית.

מחקירת האירוע עולה כי הנערה הצליחה לקפוץ מהרכב החוצה ולהימלט, אך בנפילתה נפגעה באורח קשה ואושפזה שבועות ארוכים בבית החולים תל השומר כשהיא סובלת מאבדן זיכרון ופגיעות נוספות. לאחר אשפוז ממושך, הנערה התאוששה, זיכרונה שב אליה והיא חשה בטוב.

עוד התברר בדיון בהארכת מעצרו כי החשוד היה מעורב בתקיפה נוספת שאירעה זמן קצר קודם לכן בסמוך לאולפנה. על פי החשד הוא התפשט, נהג עירום לחלוטין ואז אסף שלוש טרמפיסטיות, נערות הלומדות באותו המקום רק לאחר שהנערות נכנסו לאוטו והבחינו כי החשוד עירום הן קפצו החוצה ונמלטו.

סניגורו של החשוד עו"ד אלי סבן, טען בשמו כי החשוד מכחיש את המיוחס לו וטוען שהיה במקום אחר בזמן האירוע. למרות טענות אלו, גורם בימ"ר חוף של המשטרה סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי ישנן "ראיות טובות ומשמעותיות" נגד החשוד וכי להערכתו עוד בחודש הקרוב יוגש נגדו כתב אישום בגין חטיפה, מעשים מגונים ועבירות נוספות.