אין תמונה
מדליקים נרות לזכר פיליפ

בבית הספר מקיף ז' בבאר שבע מתכנסים הבוקר חבריו ההמומים לספסל הלימודים של פיליפ גלר, שנרצח בליל שבת על פי החשד על ידי נער אחר בעירו.

בפייסבוק פתחו החברים אירוע בו הם קוראים להגיע לבית הספר הבוקר, להקריא קטעים ולכבד את זכרו. "לעולם לא נשכח אותך", כתבו חלק מהחברים. "יהי זכרך ברוך".

"פשוט עצוב, לא ייאמן", כתבו הנערים ההמומים. "אם כל אחד ישמור על עצמו וכל אחד ישמור את הידיים בכיסים אולי לא תגיעו לעוד מצבים כאלה שבהם אתם מאבדים את החברים שלכם ואולי מי יודע גם את החיים שלכם. הוא היה צעיר, בן 16, אפילו לא התחיל לבנות לעצמו את החיים. תשתנו למענו, תשתנו למענכם".

"זה עדיין לא נקלט לי...", כתבה אחת הבנות. "קחו את עצמכם בידיים ותעשו חושבים עם עצמכם.. יהיה זכרו ברוך".

"מדובר בהגנה עצמית"

בבית המשפט הוארך אמש מעצרו של ב', הנער החשוד ברצח. מוקדם יותר החשוד הודה במעשים המיוחסים לו ואף שיחזר את הרצח. "אני מאמינה שהמשטרה תחקור ותבין שהיה מדובר כאן בהגנה עצמית", אמרה עו"ד פאולה ברוש, סניגוריתו של החבר החשוד ברצח, הטוען כי פיליפ היכה אותו קודם בלבנה, ואז הוא נאלץ להגיב. במשטרה מטילים ספק בגירסה זו, משום שהנער החשוד ברצח עלה לביתו והביא סכין מטבח, באמצעותה דקר את פיליפ.

בלילה שבין שישי לשבת, סמוך לשעה 03:00 לפנות בוקר, נמצא פיליפ בן ה-15 וחצי כשהוא מתבוסס בדמו ברחוב שלמה צבי רן שבשכונת רמות בבאר שבע. צוות מגן דוד אדום ממרחב הנגב פינה אותו לבית החולים סורוקה בעיר כשהוא במצב אנוש. הרופאים נלחמו על חייו במשך שעות ארוכות אך בסופו של דבר נקבע מותו.

לפחות חמישה בני נוער, מחבריו של פיליפ, היו עדים למעשה הדקירה אולם ברחו מהמקום ולא הזעיקו סיוע, בעוד חברם מתבוסס בדמו. כוחות מד"א והמשטרה הוזעקו ע"י השכנים ששמעו את הצעקות מהרחוב. חמשת בני הנוער נעצרו בחשד לאי מניעת פשע, וככל הנראה ישוחררו למעצר בית.

עדות: "כולם שותים אלכוהול, בכל הארץ"

פיליפ גלר ז
פיליפ גלר וחבריו | צילום: חדשות 2

אחד מחבריו של גלר סיפר לעיתון "ידיעות אחרונות" על הרגלי השתייה של קטינים ברחבי הארץ, וחשף תמונה מדאיגה. "כולם שותים, לא רק פה בשכונה ובעיר אלא בכל הארץ. זה הרגל", סיפר החבר. "בערך כל שבועיים אנחנו שותים, זו תופעה די מגעילה אבל זה מה שאנחנו עושים, בדרך כלל במסיבות, אבל זה אף פעם לא מגיע לדברים כאלה".

"זה לא כזה מסובך להשיג אלכוהול", הוסיף הנער, "הולכים לקיוסק וקונים. בדרך כלל המוכרים לא שואלים שאלות. אם יש בית ריק אז עושים מסיבה קטנה, ואם לא אז הולכים לפארק. אנחנו שותים כי זה כיף, בדיוק מאותה סיבה שמבוגרים יותר שותים. בדרך כלל זה רק וודקה ובירות. בכל הפעמים יוצא שילדים משתכרים, אבל לא האמנו שזה יגיע לדבר כזה. גם כשאנחנו שותים ומאבדים שליטה אני לפחות יודע לשים גבולות..."

"אני יודע שהנרצח והרוצח היו שותים בכל סוף שבוע. אצלם זה היה קצת שונה", סיכם. "זה לא נקלט. שניהם היו כמו אחים. בחיים לא ראיתי אותם בנפרד - ועכשיו אחד מהם גרם למוות של השני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק