כרוניקה של תקיפה ידועה מראש: ביום רביעי האחרון קיבלה המשטרה מידע על כך שאברהם תום פיקרז, תושב פתח תקווה כבן 40, נהג לבצע מעשים מגונים במשך תקופה ממושכת בשלושה קטינים, בני 9, 11 ו-14. היום הוארך מעצרו עד יום חמישי בבוקר, ובאותה הזדמנות יוגש נגדו כתב אישום.

על פי החשד, פיקרז פגש את הילדים במסגרת עבודתו כאיש תחזוקה במוסד תורני בעיר, בו למדו הילדים. מקומם לגלות שפיקרז קיבל עבודה כאיש תחזוקה במוסד לימודי בו לומדים קטינים, למרות היסטוריה ארוכה ומוכחת בתחום עבירות המין בילדים.

בעברו נפתחו לו 3 תיקים בגין פדופיליה, אך למרות ההוכחות, הוא נמצא לא כשיר לעמוד לדין ולכן לא הורשע מעולם. הפעם, כך מקווים במשטרה, הוא יוכרז ככשיר לעמוד לדין.

"הוא שילם לילדים 20 שקלים כל פעם"

"ביום רביעי שעבר קיבלנו מידע על תושב פ"ת שחשוד בביצוע מעשים מגונים בקטינים. בעקבות המידע פתחנו בחקירה בה גבינו עדויות מהקורבנות. הקורבנות הם בני 9, 11 ו-14 והוא רכש את אמונם בחלקלקות פה ונועם הליכות, לפעמים גם נתן להם כספים בסכומים קטנים של 20-30 שקלים", אמר לחדשות 2 באינטרנט פקד גיא ג'קובסון, קצין הנוער של משטרת פתח תקווה.

הבשורות על מעצרו של פיקרז עוררו תדהמה בקרב חבריו של החשוד. פיקרז חזר בתשובה לפני כמה שנים והיום הוא לומד בישיבה בפתח תקווה. "אני מזועזע", אמר חבר אחד שלא הסכים להזדהות. "הוא תמיד היה נראה לי מעט מבולבל, החדר שלו לא היה מסודר, אבל אדם שעלה על דרך טובה - לא שואלים אותו מניין הוא בא".