נמצא אשם ברצח ילדיו. לוי
ידע מה הוא עושה? אבי לוי | צילום:

גילויים חדשים בפרשת הרצח בישרש: היום (א') יוגש כתב אישום כפול נגד אבי לוי, בגין רצח שני ילדיו לפני כשבועיים במושב ישרש. כעת מתברר כי האב תכנן בקפידה את הרצח. יומיים לפני שהילדים היו אמורים לנחות בארץ, הוא ניגש לחנות והצטייד מבעוד מועד בסכין מטבח גדולה, באמצעותה ביצע את רצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשבועיים נחתו שני הילדים, ישי בן ה-12 ושרה נעמי בת ה-10, מאוהיו בארה"ב, שם חיה אמם. המשפחה נערכה לקראתם בהתרגשות רבה ואף ערכה מסיבה גדולה.

על פי הערכת צוות החקירה, לוי תכנן את הרצח לפרטים. מספר ימים לפני הרצח הוא ניגש לאחד ממרכזי הקניות הנמצאים באזור מגוריו, קנה סכין מטבח והחביא אותה ביחידת הדיור בה הוא מתגורר סמוך לבית הוריו.

אבי לוי ואשתו התגרשו לפני מספר שנים בעקבות התנהגות אלימה מצדו. בעקבות הגירושים היא נאלצה לעזוב יחד עם שני ילדיה לארה"ב. בהסכם פשרה עליו חתום בית משפט לענייני משפחה, נפסק כי לוי יוכל לראות את ילדיו פעמיים בשנה. הוא לא ויתר ועשה הכול כדי להשאיר את ילדיו ברשותו, אך בית המשפט לא הסכים.

נרצחו ע"י אביהם. ישי ושרה נעמי
ישי ושרה נעמי ז"ל | צילום:

בני משפחתו של לוי ופרקליטו עורך הדין רן אלון, טענו שוב ושוב שלוי היה שרוי בדיכאון מאז שאשתו לקחה את ילדיו. הם טענו בפני בית המשפט ובפני החוקרים שלוי אינו שפוי.

צוות החקירה עשה הכול כדי לאשש או להפריך את הטענה הזאת. בין היתר, אומר גורם בכיר שהיה מעורב בחקירה, ניסו לשלוח אותו לפסיכיאטר אך הוא סירב שוב ושוב.

"הוא ידע בדיוק מה הוא עושה"

בליל הרצח הוא הגיע ליומנאי של תחנת משטרת רמלה, כשידיו מגואלות בדם, ואמר: "באתי לכאן להסגיר את עצמי כי רצחתי את ילדי". למעט אותו משפט, לוי הסתגר ולא היה מוכן להשיב לשאלות החוקרים. בשלב מסוים באותו לילה הוא הביע נכונות לשחזר את המקרה, אך ברגע האחרון חזר בו.

מקור בכיר בצוות החקירה אומר כי "לוי ידע בדיוק מה הוא עושה. הוא תכנן בקפידה את הרצח. אנחנו מתכוונים להציג את הראיה הזאת נגדו בדיון שיתקיים בבית המשפט".

מנכ"לית מרכז רקמן לקידום מעמד האישה באוניברסיטת בר אילן ד"ר גלית שאול, המייצגת את האם אמרה כי "מדובר ברצח ברוטלי שקדמו לו אירועי אלימות ואיומים מתמשכים, וברוצח שמקומו מאחורי סורג ובריח. הרשעתו וכליאתו היא חובתנו כחברה, אף שלמרבה הכאב דבר לא ישיב את ישי ושרה ז"ל".