תיק "משחקי חברה": לאחר שבילה את הלילה במעצר, הובא הבוקר (ה') אביו של אייל גולן, דני ביטון, יחד עם צחי אסולין, עובד בחברת "ליאם הפקות", לדיון בהארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב. השניים חשודים בבעילה אסורה בהסכמה של קטינות, בהדחה לשימוש בסמים ובמעשה מגונה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם בשמונה ימים, אך בית המשפט החליט להסתפק בחצי מהזמן - ולהאריכו רק בארבעה ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שלושה חשודים נוספים בפרשה, ששוחררו אמש לבתיהם: איילן גולן עצמו, יחצ"ן מסיבות ואיש תקשורת - צפויים להיחקר היום פעם נוספת ביחידה המרכזית של מחוז תל אביב.

בהחלטתו להאריך את המעצר כתב השופט שמואל מלמד: "מעיון בתיק החקירה עולה כי קיים חשד סביר נגד החשודים לביצוע העבירות המיוחסות להם. מעדויות שנגבו מהמעורבים בתיק עולה כי חלקם של החשודים בארגון עבירות המין, בשונה מיתר החשודים בתיק. מדובר בעבירות חמורות ויצוין כי מבחינה מוסרית השימוש בתמימותן של בנות קטינות המבקשות 'לגעת בזוהר' מהווה פגיעה חמורה ומוסרית באותן קטינות".

מי נגד מי בפרשה?
מי נגד מי בפרשה? | צילום: חדשות 2

פרקליטו של ביטון: "איזו מין צורת חקירה זו?"

במהלך הדיון אמר נציג המשטרה יוני חג'ג' כי החקירה מתנהלת במשך מספר חודשים, וכי "ישנה אינדיקציה לכך שהיו מגעים בין החשוד (ביטון) לבנות, שהעידו כי הן קיבלו כסף בעבור המפגשים עמו". לדבריו, התלונה הראשונה בעניינם של החשודים הוגשה במחצית חודש אוגוסט. מנגד, תהה פרקליטו של אביו של גולן, עו"ד שרון קינן, מדוע אין בידי המשטרה תיעוד של המפגשים אם אלו "אירעו תחת עינם הפקוחה של החוקרים?". בתגובה, השיב נציג המשטרה: "ישנן ראיות אחרות".

עורך דינו של ביטון שאל את נציג המשטרה האם בזמן החקירה התרחשו מפגשים בין מרשו לקטינות. "ישנה אינדיקציה שהוא התייחס אליהן", השיב השני, וציין כי הקטינות העידו כי קיבלו מתנות מהחשוד בדמותן של טבעות. כשנשאל לגבי שווין, ענה: "הן חשבו שמדובר בשווי של עשרה שקלים".

פרקליטו של גולן, עו
פרקליטו של גולן, עו"ד רוזנבלום | צילום: גלעד שלמור

עו"ד קינן תקף את התנהלות המשטרה בפרשה. "מדובר בתרגיל חקירה שבו הודלף המידע ואז לעצור את החשודים בגין שיבוש החקירה. איזו מין צורת חקירה זו? אם הם כל כך מסוכנים - למה הושארו בחוץ במהלך חודשים ארוכים, כדי שיגיעו לקטינות?". הוא טען כי "המעצר המתוקשר היה בדיוק ביום שבו שוחרר שלום דומרני. זה מקרי?".

בהמשך שאל גם עו"ד בני נהרי, המייצג את צחי אסולין, עובד חברת ההפקה, כיצד החלה החקירה בעניינו של מרשו. "הגיעו עדויות של קטינות", השיב לו נציג המשטרה בדיון, "הסיפור לא התחיל עם מרשך".

תובע. צחי אסולין
חשוד נוסף: צחי אסולין | צילום: מוטי קמחי

"בימים האחרונים החשוד (אסולין) ניסה לבצע פעולות של שיבוש מהלכי חקירה", טען נציג המשטרה. עורך דינו של האיש הדגיש כי "מדובר באדם נורמטיבי ללא עבר פלילי וחלק מהאנשים שנחקרו שוחררו לביתם. במה הם שונים?". הפרקליט ציין כי מרשו אמר לו שאחת העדויות נגדו הייתה של בת 19. "לא בגללה הוא כאן", ענה לו נציג המשטרה.

פרשת
תיק "משחקי חברה" | צילום: מוטי קמחי

הערכה: התיק נגד אייל גולן רעוע

אתמול נחקר הזמר במשך 14 שעות ולאחר מכן שוחרר למעצר בית בן חמישה ימים. הוא לא מסר הצהרה לעיתונאים הרבים שהמתינו לו, אך גורמים המקורבים לחקירה העריכו כי התיק נגדו רעוע וכי לא ניתן יהיה להגיש נגדו כתב אישום.

גולן (ארכיון)
הערכה: התיק נגד גולן רעוע | צילום: פלאש 90, נתי שוחט, חדשות

ההערכה היא כי אין די ראיות בתיק מתבססת על גורמים המקורבים לחקירה, שטוענים כי למשטרה אין את היכולת להביא להארכת מעצרו של הזמר, ולכן גם לא להגיש נגדו כתב אישום. לדברי הגורמים, "גולן וחבריו נחקרים על תרבות בילויים נוראית, הם לא ייצאו מפה מנצחים גדולים. המחלוקת היא האם הם ידעו על גילן של הנערות, אך יהיה קשה להוכיח את זה".

גולן נשאל בחקירתו האם קיים יחסי מין עם ארבע נערות שהעידו בפרשה, וכך ענה: "מה קרה לכם? קיימיתי יחסי מין עם יותר מ-40, אין סוף צעירות. אבל חס וחלילה - תמיד הקפדתי על הגיל".