הוא מוגדר כבר שנים כראש משפחת פשע וכיעד המרכזי של משטרת המחוז הצפוני. עד היום הוא שתק, אבל עכשיו אפשר לשמוע בפעם הראשונה את מיכאל מור מדבר - ומאיים.

"תזכור מה שאני אומר לך, אני מיכאל מור", הוא נשמע מאיים מבעד לסורגים. "מי שישים לי רגל אני אוריד לו אותה, מי שאת הראש גם את הראש אני אוריד לו... אני לא גונב, אני לא מוכר סמים ואני לא פוגע ואני לא מפריע לאף אחד, מי שמפריע לי, את אם אמא שלו אני אזיין. זה מיכאל. שיגידו שאני עבריין, שיגידו מה שהם רוצים. אם זה עבריין, אז אני עבריין אחי. מי שלא יהיה יעשה נגדי מהלך שיסכן אותי, הוא והמשפחה שלו מסתכנים באותו רגע".

חלפו כבר שנתיים מאז התפוצצה פרשת השוטרים הנוקמים שהטמינו לו מטעני חבלה בחלון ביתו ובמכונית ומור ממש לא שכח אותם.

" אם חס ושלום, חס ושלום אני כבר אחצה את הקצה ואני אחליט", הוא מאיים בשיחת טלפון, "אמא שלי זונה אם לא, אני אתאבד על האמא שלהם, אני אפרק מהם מאתיים... את הילדים ואת הנשים אני אפרק להם המנייקים, בחיים הם לא יתפסו אותי המלשינים האלה, מה זה פה, מה אני נראה לך מניאק? מה אני נראה להם מלשין? אני אין לי חיים אם לא הכבוד אני מעדיף להיות מלשין, למות אני מעדיף. עדיף למות. אחד שאין לו כבוד עדיף לו למות".

"השופטת - שימות לה הילד"

שוטרים הורשעו בנסיון לחיסול מור. ארכיון
שוטרים שהורשעו בניסיון חיסולו של מור | צילום: חדשות 2

הוא ישב בכלא למעלה משנתיים אבל בטלפון, מיכאל מור ממשיך לאיים כרגיל. בשירות בתי הסוהר האזינו לכל מילה שלו, וגילו שגם השופטת נכנסה לרשימת המאויימים.

"השופטת הזאתי שימות לה הילד שלה", הוא נשמע בהאזנות הסתר. "הזונה הזאתי, שתשב עליו שבעה עוד השבוע בעזרת השם... מה שמעצבן אותי כרגע זה שאני מוגבל, זה מה שמעצבן אותי... זה מה שמעצבן אותי שאני לא בחוץ להעמיד את כל המדינה על הרגליים, להראות להם בדיוק מי מסוגל. הם יסגרו עסק אחד, אני סוגר עשר. מה אתה חושב שזה לא יהיה?".

במשך שנים הותקפו השוטרים מנהריה על ידי החיילים של מור. פעם אפילו נורה טיל לעבר תחנת המשטרה. בשבוע שעבר גילה השר לביטחון פנים כי ארגונו של מור אחראי ל-70% מהאיומים על שוטרים בכל משטרת ישראל.

מיכאל מור עבריין (חדשות 2)
מיכאל מור. "עין תחת עין" | צילום: חדשות 2

"בוא ניתן להם חומר למחשבה, שיחשבו קצת", הוא חושף את משנתו על משטרת ישראל. "הם לא מבינים אחי שהם בקטגוריה, הם ארגון, משטרה, משטרת ישראל, אנחנו מאות. הם לא מבינים שבלילה, כל אחד ואחד מהם הוא אחד הם לא מבינים את זה, כל אחד ואחד מהם הוא אחד, כל אחד ואחד הוא בן אדם, כל אחד ואחד הוא חסין ופגיע ומשני אלה אף אחד לא יכול להתחבא. תשמרו על בן אחד, תשמרו על 10 אנשים, יש ביניכם 20-25 מניאקים איך ישמרו על כולם, מי אתם תתהפכו על הראש לא תצליחו לשמור על כולם חוץ מזה שיש להם אמהות, יש להם אחים יש להם אבא, ויש להם אמא. לשמור כל היום מהצדדים, צריך לדבר עם ארצות הברית שתבוא תגבורת".

"עין תחת עין, שן תחת שן"

בפרקליטות הגישו נגד מור כתב אישום בגין עשרות עבירות של איומים נגד שוטרים, שופטים וסוהרים. עורכי דינו של מור, מיכאל כרמל ויהלי שפרלינג, הודו בשמו במסגרת עסקת טיעון ובשבוע הבא ייגזר דינו. העונש: עד שנתיים מאסר בפועל.

"מה בכוח אתם רוצים שאני אעשה שטויות יא מניאק?", שואל מור. "אם אני כבר אגיע למצב הזה אמא שלי זונה, העיר הזו תהפוך לעיר של חמאס אמא שלי זונה אם לא. אני אכניס את כל הערבים של כל הארץ לעיר הזאת. מי הם בכלל הג'וקים האלה עם מי הם חושבים שהם מתעסקים? מי שיתקרב לי למשפחה שלי אני אפרק לו את המשפחה. יתקרב לי לילדים אני אזיין את המשפחה שלו. עין תחת עין, שן תחת שן, רק ככה יהיה". 

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק