בחור אריתראי
החשד: אריתראי חבר בארגון הטרור | צילום: רויטרס

ביחידה הארצית לחקירות בינלאומיות מתנהלות בימים אלו שתי חקירות העוסקות בחשדות בעבירות מימון טרור ובהעברת כספים לארגוני טרור. במסגרת החקירה נעצר נתין זר מאריתראה, וכן אזרח ישראלי ופלסטיני נוסף בחשד במעורבות במעשים.

במסגרת חקירה אחת, העוסקת בחשדות לעבירת הכספים - הוארך אתמול בתשעה ימים מעצרו של כברי גבריוסוס, נתין אריתראי המתגורר בתל אביב, בחשד כי פעל במסגרת תא טרור קטן שפעל בתל אביב. במקביל, הוארך היום בתשעה ימים מעצרם של אמיר מלכה, תושב רמלה ומוסא קאדי - תושב בית צוריף, בחשד למעורבות במעשים.

החשד: פעולה ברכוש למטרות טרור

בבית המשפט סירבו החוקרים לחשוף את כל החשדות המיוחסות לנתין האריתראי, שכן מדובר בחקירה סמויה ברובה. מה שכן עלה מפרטי הדיון הוא שהחקירה העלתה שבתל אביב פועל תא טרור קטן - בו גבריוסוס היה מקבל הוראות ממפעיליו ואוסף את הכספים גם מערים אחרות. גבריוסוס חשוד בפעולה ברכוש למטרות טרור, בקשירת קשר לביצוע פשע, במסירת כספים לארגון טרור ובעבירה על חוק איסור הלבנת הון.

החשד הוא שהנתין האריתראי ניצל את מעמדו ואת קשריו עם גורמים שונים ודאג להעביר את הכספים לחשודים הנוספים במסגרת אותו "ארגון טרור". במהלך ימי המעצר תימשך חקירתם של החשודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק