שוחד ומרמה. אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
שוחד ומרמה. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

שוב חשד למעשי שחיתות בשלטון המקומי: בכיר בעיריית ירושלים, המשמש כמנהל מחלקה, וכן קבלן ביצוע בעירייה, נעצרו על ידי יחידת ההונאה של מחוז ירושלים בחשד להטייתם של עשרות מכרזים תמורת קבלת שוחד בהיקף של מאות אלפי שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העבירות המיוחסות לשניים הם שוחד, מרמה והפרת אמונים. הם יובאו להארכת מעצרם בבית משפט השלום בירושלים. בפרשה צפויים גם מעצרים נוספים.  "עיריית ירושלים משתפת פעולה עם המשטרה ככל הנדרש", נמסר בתגובה.

היום נעצר ראש עיריית אלעד, הרב יצחק עידן, בחשד לביצוע שורת עבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים, וכן בעבירות על חוקי התכנון והבנייה והלבנת הון.

יחידת להב 433 של המשטרה ערכה בתקופה האחרונה חקירה סמויה וממושכת אחר מספר אנשים, שהגיעה לשיאה במעצרו של ראש העיר וארבעה חשודים נוספים. כמו כן ערכו השוטרים חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם.

המשטרה מייחסת לחשודים עבירות של מתן ולקיחת שוחד, תיווך בשוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות תכנון ובנייה, גניבה בידי מורשה ועבירות על חוק איסור הלבנת הון ועל פקודת המסים. החשודים יובאו בפני שופט בית משפט השלום אחר הצהריים לדיון בהערכת מעצרם.

לפני ארבעה ימים המשטרה עצרה את ראש העיר יהוד יוסי בן דוד בחשד לשורת עבירות חמורות ובהן שוחד, מרמה, הפרת אמונים, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד. בנוסף, עוכבו לחקירה כחמישה אנשי עסקים בחשד למתן ולקיחת שוחד.