המשפחה הנופשת בטורקיה לא ציפתה להודעה הזו מהאב הקשיש - "אני עומד לגאול אותה מייסוריה". כך, בדואר אלקטרוני, הודיע בן ה-85 לבנו שנמצא בחו"ל כי הוא עומד לרצוח את אמו, בביתם בזכרון יעקב.

הבן ומשפחתו ששוהים כאמור בחופשה בטורקיה הזעיקו מיד את המשטרה לבית. "שוטר שדפק בדלת שמע את האישה", סיפר מפקד תחנת זכרון יעקב, סנ"צ איתן מנשה. "היא אמרה לו שהיא פצועה ולא יכולה לזוז". השוטרים מצאו חלון שאינו מסורג בבית, פרצו אותו, ואיתרו את האישה, בת 80, כשהיא מוטלת על הרצפה עם חתך עמוק בגרונה. הגבר היה על המיטה, "בהכרה מעורפלת", ציין סנ"צ מנשה.

הזוג הועבר לבית החולים הלל יפה בחדרה, כשמצב שניהם מוגדר בינוני. הגבר מאושפז בבית החולים תחת שמירה משטרתית. לחוקרים סיפר כי רצה לגאול את אשתו ממחלתה, שטיבה עדיין איננו ברור.

בית משפט השלום בחיפה האריך בשמונה ימים את מעצרו של הקשיש מזכרון יעקב החשוד בניסיון לרצוח את אשתו ולהתאבד. במהלך השבוע הקרוב הוא יועבר להסתכלות פסיכיאטרית.

האירוע התרחש בשעות הצהריים, אז התקבלה במשטרת מרחב חוף דיווח על המקרה. כוחות משטרה הגיעו לרחוב הרצל בזכרון יעקב, ומצאו את הגבר ואשתו פצועים בבית. מבדיקה ראשונית עלה כי ניסה לשסף את גרונה בפיגיון - ולשים קץ לחייו. משטרת זכרון יעקב חוקרת את האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק