הפזמונאי יוסי גיספן יוצא להגנת אייל גולן: לאחר שהזמר נעצר ונחקר בחשד לבעילה אסורה בהסכמה והדחה לסמים, הגיע חברו לאולפן "שש עם עודד בן עמי". "תמיד סביב כוכבים יש את ה'גרופים'. אייל, לכל אורך השנים שאני מכיר אותו, נזהר מליצור מגע ישר עם מעריצים ומעריצות. הוא שומר דיסטנס של אמן מול המעריצים שלו", הצהיר גיספן בריאיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפזמונאי שעובד לאורך שנים עם גולן סיפר כי שוחח איתו שלשום בפעם האחרונה. "התקשרתי לתת לו מילת חיזוק וקיבלתי ממנו מסר קצר וקולע: 'יוסי, עוד כמה ימים הכל יסתיים. הצדק ייצא לאור ויהיה בסדר. הוא היה מאוד בטוח בעצמו וגם אני בטוח שיהיה בסדר'", סיפר גיספן.  "אין לי ספק שהדמות שאני מכיר רחוקה שנות אור מההאשמות".

"הציבור חרץ את דינו ושפך את דמו"

גיספן התייחס גם לטיב היחסים בין גולן לבין אביו, החשוד אף הוא בבעילה בהסכמה ובהדחה לסמים. "את אביו של אייל גולן הייתי רואה לעתים רחוקות באולפנים", אמר, "הוא היה בסביבת הקהל, צופה מהצד, ממש בלשון המעטה, אני יכול להגיד שראיתי חיבה מצדו של אייל לאביו".

עונת החתונות - הזמרים המבוקשים
"שומר דיסטנס מהמעריצים". גולן, ארכיון | צילום: שרון רביבו, mako, חדשות

גם הפזמונאי, כמו רבים בציבור, מתח ביקורת על צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה. "צו איסור פרסום הוא בדיחה אחת גדולה שגרמה נזק לאנשים ותרמה לחרושת השמועות", הצהיר, "שפכו את דמם של אנשים כאן. יש את האמן, את הילדים של האמן, את הבנות עצמן. הציבור שפט אותו, חרץ את דינו ושפך את דמו".

גיספן השווה את המקרה לפרשות אחרות בהן הוכח בסופו של דבר כי החשוד זכאי. "אותי זה מקומם", אמר גיספן, "ראינו מה קרה לעמנואל רוזן ולשר ליברמן - אחרי שנים של לשון הרע, הם חוזרים הביתה ונשאר להם שק מכוער על הגב".