תפנית דרמטית בפרשת השוחד ברשות המסים: המשטרה עצרה היום את האמרגן המצליח יוחאי יעיש, בחשד למתן שוחד בהיקף של עשרות אלפי שקלים לבכיר רשות המסים שנעצר הבוקר, דוד וענונו. יעיש שוחרר בערבות. מעצרו של וענונו הוארך בשבוע.

על פי החשד, וענונו אמור היה לסגור בתמורה את תיק החקירה בעניינו של קובי פרץ, שנחקר לאחרונה ברשות. עוד נבדקת אפשרות שהאמרגן הבכיר פנה ליואל מוגמי, עוזרו של מנכ"ל מפלגת קדימה, על מנת שיתווך במתן השוחד לוענונו.

עוד נעצרו בפרשה המסועפת הזו גם משה שחורי, מנכ"ל קדימה ויקותיאל ברזילי - שוטר לשעבר. חלק מהנחקרים חשודים במתן שוחד וחלק חשודים בתיווך.

בלשי יחידה להב-433 עצרו הבוקר את וענונו בחשד שקידם במשך שנים עניינים של אנשי עסקים ברשות המסים בתמורה לשוחד בהיקף של מיליוני שקלים. בנוסף הוא חשוד בעבירות של קבלת שוחד, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון ועבירות מס נוספות, וזאת לאחר חקירה סמויה שנמשכה חודשים.

על פי החשד, את השוחד הוא לקח בעת ששימש בתפקידים שונים ברשות, הן באופן ישיר והן באופן עקיף באמצעות אנשים נוספים. בנוסף לבכיר נעצרו עוד מספר עובדים ברשות המסים, החשודים גם הם בקבלת שוחד וסיוע לשוחד. במקביל, נעצרו גם בכיר במפלגת "קדימה" ועוזרו האישי, בחשד למתן שוחד לאותם בכירים ברשות המיסים.

וענונו, בוגר תואר ראשון במשפטים, מונה לפני כשנה למנהל היחידה הארצית למודיעין, שטח וחקירות ברשות המסים. הוא משרת מזה 20 שנה ברשות והקים לפני כחמש שנים את היחידה הארצית לאכיפת הגבייה ברשות. לפני כן שימש כמנהל יחידת ההוצאה לפועל במס הכנסה ובראש תחום אכיפה במודיעין שטח. הוא נחקר בעבר במשטרה במסגרת פרשת הולילנד בחשד לקבלת שוחד מעד המדינה בפרשה, אך שוחרר. מרשות המסים נמסר כי "נאפשר למשטרה למצות את החקירה".

שנת מאסר בפועל לג'קי מצא

רק לפני שבועיים גזר בית המשפט המחוזי בפתח תקווה שנת מאסר בפועל ועוד שנת מאסר על תנאי על ראש רשות המיסים לשעבר, ג'קי מצא, שהורשע במסגרת הסדר טיעון שנחשף לראשונה בחדשות 2 בחמישה סעיפים של הפרת אמונים ובסיוע לשוחד.

פרקליטיו של מצא ביקשו שלא לגזור עליו מאסר וקלון, מאחר שהוא "שילם ומשלם מחיר אישי יקר". השופט זכריה כספי אמר עם מתן גזר הדין: "הנאשם העדיף שיקולים אישיים שלו ושל גורמים זרים על פני טובת הציבור, בכך הוא חוטא ומחטיא גם יחד ומועל בטובת הכלל".

"במהלך התקופה הוא אף מאפשר לגורמים הזרים לקחת את המושכות לידיהם ובמקרה אחד אף לצעוק עליו כשלא קידם אדם לתפקיד רכז, זוהי פגיעה קשה ברשות הציבור ושבירת נורמות. הנאשם נמצא מועל בתפקידו הלוך ושוב, הלוך ושוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק