"טרוריסטים לא ברי שיקום", ארכיןו (צילום: רויטרס, חדשות)
אונס בבית המעצר. אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

עציר בבית המעצר קישון הסמוך לחיפה התלונן בסוף השבוע כי נאנס באכזריות על ידי אחד משותפיו לתא. מדובר במעצר הראשון של הקורבן - תושב הקריות בשנות העשרים לחייו, שנעצר בחשד לעבירות אלימות במשפחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מעדותו הקשה של העציר עולה כי ביום חמישי בלילה, לאחר שהעצירים בתא הלכו לישון, ניגש אליו אחד מהם, חנק אותו מאחור, חסם את פיו ואנס אותו במשך דקות ארוכות, תוך כדי שהוא מאיים עליו שלא להשמיע קול. לאחר האירוע התלונן העציר בפני שירות בתי הסוהר ואחר כך נשלח לבדיקות בבית חולים סמוך. תוצאות הבדיקות תאמו את גרסתו של העציר, ועקב כך פתחה המשטרה בחקירת האונס הקשה.

יפעת כהן, עורכת דינו של הקורבן (צילום: יפעת כהן)
יפעת כהן, עורכת דינו של הקורבן | צילום: יפעת כהן

"מדובר במעצר הראשון שלו והוא לא ידע בדיוק איך להסתגל לחיים במעצר, לתנאים שם ולעבריינים המסוכנים שמסביבו", הסבירה עורכת דינו יפעת כהן. "הוא היה באחריות שב"ס. תפקידם הבסיסי הוא לשמור על בריאותם וחייהם של האסירים שנמצאים במשמורתם. זה דבר שלא נעשה במקרה הזה וגרם לתוצאה קשה מאוד".

הבוקר שוחרר העציר על ידי בית המשפט למעצר בית ולא נאלץ לשוב לבית המעצר קישון. משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "עם קבלת המידע על האירוע הוגשה תלונה במשטרה ובשב"ס מתקיים תחקיר לבדיקת נסיבותיו".

לפני כשנתיים נאנס בבית המעצר נער בן 16, תושב הגליל, על ידי כמה קטינים אחרים. החשודים אף סימנו את אוזנו של הקורבן, באופן המסמל שהוא "שייך" להם. גם במקרה הזה לא הצליחו אנשי השב"ס למנוע את האונס. לאחר התקרית הגיש הנער תביעת פיצויים נגד שירות בתי הסוהר והמשרד לביטחון פנים בסך מיליוני שקלים. תביעת פיצויים דומה צפויה גם במקרה הזה.