ראש עיריית עכו שנפצע במהלך ניסיון חיסולו התייחס הבוקר במסיבת עיתונאים בסלון ביתו לנסיבות שגרמו למקרה והודיע כי הוא לא מתכוון לעזוב את תפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יש גורמי פשיעה שיש להם עניין לשלוט במשאבים ואני מניח שגרמנו להם נזקים כספיים. אין לי ספק שמי שעשה את זה רצה לשלוט במשאבים האלה", אמר לנקרי. "אין לי ספק שהרקע הוא רק פלילי ולא אישי. שום דבר לא יכול להיות על רקע אישי".

"מתנקש אחד הגיע מימין ושני משמאל"

הוא גולל את ליל התקרית: "מתנקש אחד הגיע מצד ימין של החלון ומתנקש שני הגיע מצד שמאל של החלון. הוא חצה את מעבר החציה והגיע אל החלון שלי. ברגע שהוא עשה את התנועה של שליפת האקדח כבר נסעתי מהצומת בדהרה".

הוא המשיך ותיאר כי ראה בצד העין את לוע האקדח: "הכדור נכנס לי לחזה ויצא מתחת לבית השחי, באלכסון. הוא לא פגע באף כלי דם, אבל עשה נזק - קרע את הריאה ושבר צלעות. הנסיעה שלי הייתה מטורפת".

לנקרי בבית החולים (צילום: שלום לסרי – המרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה)
לנקרי בבית החולים | צילום: שלום לסרי – המרכז הרפואי לגליל המערבי נהריה

"ראיתי אנשים מתחבאים במהלך פגישות"

לדבריו, המשטרה לא משתפת אותו בחומרי החקירה. הוא אף חשף כי במהלך החודשים האחרונים הוא שם לב כי אנשים עוקבים אחריו. "ראיתי אנשים מתחבאים במהלך פגישות", הוא ציין ואמר כי הוא אף פנה למשטרה להתלונן לפני האירוע ולא יודע אם נעשה דבר. הוא ציין כי עקבו אחריו בעכו, בחיפה ואף בתל אביב.

הוא הדגיש כי אין לו כל כוונה לעזוב את התפקיד: "זה ייתן להם פרס וזה מנוגד לערכים שעליהם גדלתי". לנקרי נורה לפני כשבועיים בכניסה לכפר מכר ונפצע באורח בינוני. לאחר התקרית נלקחה עדות מעשרות בני אדם, כולל לנקרי עצמו. הוא שוחרר היום מבית החולים כשמצבו מוגדר קל-בינוני, זאת לאחר שחל שיפור ניכר במצבו.