ראש ארגון הפשע שם קץ לחייו? העבריין הבכיר צ'רלי אבוטבול מת הערב (ה') בנתניה לאחר שעל פי החשד ירה בעצמו בביתו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 17:50 הוזעקו כוחות משטרה ומד"א לבית המשפחה ומצאו את העבריין, בשנות ה-50 לחייו, הנחשב לדמות בכירה בעולם התחתון כשהוא שכוב במיטתו וירוי בפלג גופו העליון. בבית שהתה באותה העת רק רעייתו.

חשוד במעשה נעצר בדירה, ארכיון (צילום: חדשות 2)
הערכה שם קץ לחייו | צילום: חדשות 2

צוות מד"א פינה את אבוטבול כשהוא מורדם ומונשם לבית החולים לניאדו בעיר במצב אנוש, שם נקבע מותו בחדר המיון לאחר זמן קצר. במשטרה חוקרים את נסיבות המקרה, ועל פי ההערכות מדובר בהתאבדות.

הערב מתחזקת ההערכה לפיה אבוטבול נטל חייו בידיו - ככל הנראה משתי סיבות אפשריות שהעלו מכרי המשפחה: סיבה אחת נעוצה במאסר העולם שמרצה בנו, פרנסואה, מאז שנת 2008, לאחר שהורשע ברצח הנער רענן לוי ז"ל. בני משפחתו וחבריו של אבוטבול העידו ש"הוא לא היה אותו צ'רלי" שהכירו לפני שבנו החל לרצות את מאסרו. פרקליטו של אבוטבול, עו"ד משה שרמן, הביע ספק לגבי האפשרות שמרשו התאבד.

ארכיון (צילום: יהודה אדלר - חדשות 24)
כוחות ההצלה בזירה | צילום: יהודה אדלר - חדשות 24

עוד מעריכים מקורבים לאבוטבול כי הוא ככל הנראה בחר לשים קץ לחייו עקב הפיחות שחל במעמדו ובמעמדה של משפחת הפשע שהוביל. גם עורך דינו, משה שרמן, העיד שאבוטבול השתנה ללא היכר בשנים האחרונות. שרמן מתכוון להגיש בקשה רשמית לשירות בתי הסוהר, בה יבקש לאפשר את שחרורם של שני בניו של אבוטבול, פרנסואה ואביב, המרצים עונשי מאסר, לצורך השתתפות בהלווייתו.

פרנסואה "הג'ינג'י" (צילום: חדשות 2)
פרנסואה אבוטבול | צילום: חדשות 2

אבוטבול, שנמצא מת היום, ניצל ממספר ניסיונות התנקשות בעבר, ושמו נקשר באירועים פליליים. רק באחרונה הורשע בעקבות חקירה שהתנהלה נגדו. הוא הקים את ארגון הפשע יחד עם אחיו פליקס, שחוסל בשנת 2002. מאז הידרדר מעמד הארגון בהדרגה, והוא שרד שני ניסיונות חיסול. הוא הורשע רק בחטיפת אברך, העלמת הכנסה והימורים אסורים. בנו, פרנסואה "הקטן", מרצה מאסר עולם בגין רצח.

הקשרים בין בני משפחת אבוטבול
משפחת הפשע אבוטבול | צילום: