במשטרה ממשיכים בחקירת התקיפה המסתורית של הצעירה שפניה הושחתו בלב תל אביב,  ומנסים לגלות מי דקר אותה באכזריות - ולמה?

אחד מעדי הראייה להתרחשות האלימה סיפר היום בריאיון בלעדי לחדשות 2 על שאירע באותו לילה בשדרות ח"ן. לדבריו, הוא וחבריו שהו בדירה באזור ושמעו צרחות. הם מיהרו למרפסת, שם ראו כיצד אלמוני עם קסדה על ראשו דוקר שוב ושוב את הצעירה בכל חלקי גופה.

"הוא חתך אותה מלמעלה למטה וניסה למשוך את התיק שהחזיקה בידה", שיחזר הצעיר, "היא לא הפסיקה לצעוק ולבכות".

לדברי עד הראייה, הצעירה נאבקה בתוקף במשך דקות על התיק, עד שזה הצליח להוציא אותה מידיה. עוד הוסיף, כי התרשם שהדוקר ארב לקורבנו שעומדת בכל חלקי גופה חותך אותה מלמעלה למטה ומנסה למשוך את התיק שהחזיקה בידה, היא נאבקה מאבק של כמה דקות על התיק.

עוד הוסיף הצעיר, כי מהתרשמותו הדוקר ארב לקורבן. "הוא החנה את האופנוע שלו במרחק של מספר מטרים בלבד ממקום התקיפה", הדגיש והבהיר: אם הבחור רצה לרצוח אותה - הוא היה עושה את זה. לדבריו, התוקף העדיף להשחית את פניה ולהקפיד לא לפגוע במקומות שיגרמו למותה.

שכני המשפחה מתקשים גם היום לעכל את האירוע ולא מבינים מי היה מעוניין לפגוע בצעירה. "זו בחורה נפלאה", הדגיש אחד מהם, "מדובר במשפחה טובה, אנשים משכמם ומעלה".

מחפשים קצה חוט

למרות הניסיונות למקד את החקירה, נראה שהמשטרה מתעסקת עם מספר כיוונים, כשהעיקרי שבהם מוביל לכך שהצעירה הותקפה על רקע עבודתה בעמותה שעוסקת באיסוף מידע אודות שבויים ונעדרים.

רוצים לקבל עוד עדכונים על הפרשה המסתורית? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי המידע שנתון בידי חוקרי משטרת לב תל אביב, הצעירה הותקפה בשעה שצעדה לבדה בשדרות ח"ן בתל אביב בתחילת החודש. האופן החריג שבו התבצעה התקיפה, במסגרתה הושחתו פניה בסכין, העלתה את החשד שהתוקף הכיר את הצעירה ואפילו תקף אותה במטרה לרצוח אותה. גורמים רפואיים שליוו את הטיפול בה בבית החולים סיפרו שפניה הושחתו לחלוטין.

מהפרטים המעטים שפורסמו ידוע כי הצעירה היא עולה בשנות ה-20 לחייה שהגיעה ממדינת אויב. בנוסף פורסם כי היא עובדת בעמותה שאוספת מידע על שבויים ונעדרים, ולכן עלה החשד שהרקע לתקיפה הוא ביטחוני. כתבת רשת ב' לענייני פלילים, עדי  מאירי, ציינה הבוקר שלמרות שכיוון החקירה העיקרי הוא ביטחוני, שירות הביטחון הכללי עדיין אינו מעורב בחקירה.

בנוסף, נבדקת אפשרות שהתוקף היה נתון למרותה של הצעירה במסגרת עבודתה בעמותה, ואולי אף פוטר על ידה. המשטרה לא שוללת את האפשרות שמדובר בשוד רגיל, אך כיוון שהפגיעה כוונה לפניה ולצווארה, נראה שהתוקף לא התעניין רק בתיק שברשותה.

הצעירה מסרבת להתראיין מחשש לפגיעה בה

התקיפה אירעה כשאלמוני רכוב על קטנוע התנפל על הצעירה בשעת לילה מאוחרת, חתך את פניה ואת צווארה בפראות ורק לאחר מכן, בעודה מוטלת שותתת דם על הקרקע, חטף את התיק שלה וברח בניסיון לשוות לתקיפה מאפיינים של שוד שהסתבך והפך לאלים.

הצעירה עצמה שוחררה אמש מבית החולים "איכילוב" בתל אביב בלוויית חבריה ובני משפחתה, כשהיא סובלת מצלקות קשות בפניה ובגרונה. על פי הפרסום ברשת ב', היא וקרוביה מסרבים להתראיין לתקשורת ובנוסף, הוצא צו איסור פרסום על זהותה מחשש שהתוקף ינסה לשוב ולפגוע בה.

בימים שבהם שהתה בבית החולים, צוות המנהלה בבית החולים דאג לתשאל את כל הנכנסים למחלקה בה מאושפזת הצעירה, כדי לוודא שאכן מדובר בקרוב של מי מהמאושפזים. גם החולים וגם הצוות קיבלו הוראה מפורשת שלא לדבר על המקרה, או על הצעירה, עם איש. אפילו הצוות הרפואי אינו יודע את פרטיה.