מאיר אברג'יל רותח. לטענת מי שהוגדר על ידי המשטרה "בכיר בארגון פשע" הוא נפל קורבן של ניסיון סחיטה באיומים מצד קצין משטרה בדרגת רב-פקד ביחידת לה"ב 443.

תחילת הפרשה בשותפות שנרקמה בין אברג'יל ושני עורכי דין ישראלים. החבורה קנתה זכויות לכריית יהלומים בסיירה לאון ובזמן שאברג'יל נעצר על פי בקשת הרשויות בארה"ב, נמצא במדינה האפריקנית יהלום נדיר ששוויו, כך אומר העבריין, כ-20 מיליון דולר.

לטענת אברג'יל, שותפיו ניצלו את עובדת מעצרו, רימו אותו והעבירו לו רק 400 אלף דולר. כתוצאה מכך פרץ בין הצדדים סכסוך עסקי, אלא שבפגישות בין עורכי דין של אברג'יל ובין השניים הופיע קצין המשטרה וטען כי הוא מנהל את העניינים מטעם השותפים.

"לא ייתכן ששוטר שלמעשה מנהל חקירות נמנה על צוות החקירה שבין היתר חוקר את מאיר אברג'יל ייקח תפקיד כלשהוא בסכסוך שאינו עניינו", מאשים פרקליטו, עו"ד אבי עמרם. "הוא הגיע על מנת לייצר מאזן אימה כלפי מאיר".

בצעד חריג החליט אברג'יל לפנות למחלקה לחקירות שוטרים, שם העבירו את התיק למדור המשמעת במשטרה. בינתיים הושעה הקצין מתפקידו. "מדובר במקרה חריג שאינו מתיישב עם הנורמות והערכים של משטרת ישראל", מסרו במשטרה בתגובה והוסיפו כי המשך שירותו נבחן בימים אלה.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק