נקמת נוער הגבעות מגיעה ליישוב המעורב יהודי-ערבי נווה שלום, שם נוקבו הלילה צמיגיהם של רכבים ורוססו כתובות נאצה נגד ערבים, ובהן "מוות לערבים", "ד"ש משכונת האולפנה", "ד"ש מחוות גלעד" ו"נקמה". המשטרה פתחה בחקירת האירוע.

בנווה שלום, בו מתגוררות כ-50 משפחות יהודיות וערביות יחדיו, קמו הבוקר ולא האמינו למראה עיניהם. הצמיגים של קרוב ל-20 מכלי רכבם של התושבים נוקבו, וכתובות נאצה מכוערות הופיעו על כלי הרכב וגם על שער בית הספר היסודי ביישוב. "מעולם לא חשבנו שזה יגיע אלינו",סיפרה אחת מתושבות המקום. "אנחנו בהלם ממה שקרה - אנו מקווים כי הרשויות ימצאו מהר את מי שעשה את זה".

פעולת תג מחיר. ארכיון (צילום: מרווה גבארה-טיבי)
עשרות צמיגי רכבים נוקבו | צילום: מרווה גבארה-טיביאנואר דאווד, מנהל בית הספר בנווה שלום סיפר לחדשות 2 על התחושות הקשות. "אנו מרגישים רע מאוד וכואב לנו בלב, אנו רואים בשער בית הספר כתובות 'מוות לערבים' ו'נקמה' וזה נגד הערכים שלנו - אנו מעולם לא פגענו באדם אם הוא ערבי או יהודי".

"זו פעם ראשונה שאנו נתקלים בזה בעשור האחרון", מדגיש דאווד. "ריססו פה רכבים שלנו ושל אורחים - הכתובת כתובה על הקיר ואנו מצפים מהממשלה להעמיד את האנשים שעשו זאת לדין. לשמחתי אין בית ספר עכשיו וביום ראשון הם לא ירגישו שהיה משהו".

בוקר שחור בנווה שלום (צילום: מרווה גבארה-טיבי)
בוקר שחור בנווה שלום | צילום: מרווה גבארה-טיבי

נווה שלום הוא ישוב יהודי-ערבי בן 50 משפחות באזור לטרון. חבריו, פלסטינים ויהודים אזרחי מדינת ישראל, בחרו להקים קהילה משותפת ולחיות בה תוך קיום דיאלוג מתמיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק