שלושה ימים לאחר שמשטרת מרחב שפלה הצליחה לאתר צעיר בן 17 בחשד שפגע במאיר סולומון ז"ל בן ה-83 ביום שני לפנות בוקר בראשון לציון ונמלט, אמו של הנהג מספרת לראשונה על שאירע בשעות הראשונות שלאחר התאונה. "לאחר הפגיעה בקשיש פנינו בעצמינו למשטרה", טענה האם, בתגובה לגרסת המשטרה שלפיה מידע מודיעיני הביא לתפיסתו של בנה. "לאחר התאונה בני סיפר לנו שחשב כי פגע באבן בדרך", הוסיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רק לפני חמישה חודשים קיבל הצעיר החשוד את רישיון הנהיגה שלו ובעוד מספר חודשים הוא צפוי להתגייס ליחידה מובחרת. לטענת אמו, אילו היה מודע לכך שפגע באדם ברחוב הוא היה מדווח על כך. "אם הבן שלי היה יודע שהוא פגע בבנאדם אז הוא היה מעדכן אותנו", הדגישה האם.

לטענת האם, אביו של הנער החשוד כי סייע לו להעלים ראיות לאחר התאונה לא ידע דבר. "אנחנו לא ידענו כלום", הוסיפה האם. "אל תשכחו שזה ילד בן 17, מפוחד ומבוהל. בעלי לא נתן יד בדבר".

בני משפחתו של ההרוג: "לא מאמינים לדבר"

בניגוד למה שטוענת המשטרה, על כך שעצרה את השניים בעקבות מידע מודיעיני, האם טוענת כי המשפחה היא שפנתה למשטרה. "הם לא קיבלו שום מידע", הסבירה האם. "אחרי שניהלנו עם הילד שיחה בבית, ובתור הורים גם היו לנו השערות אז הילד סיפר לנו שנפלה אבן על הרכב. אנחנו אלה שפנינו למשטרה".

בני משפחתו של המנוח מתקשים לקבל את ההסברים שמספקת משפחת הנהג. ילדיו טוענים כי "זה קשה לנו שמדובר במישהו מהשכונה. אנחנו לא מאמין לאמא שלו שהוא לא ידע. מהמכה היית מרגיש ורואה שהעפת מישהו למדרכה. בחור כזה לא יכול להיות בסיירת אם הוא פוגע במישהו ובורח".

המשטרה מייחסת לצעיר חשדות חמורים בגין גרימת מוות ברשלנות, הפקרה, שיבוש הליכי משפט והעלמת ראיות. גם את אביו עצרה המשטרה והיום שוחרר למעצר בית. בית המשפט האריך היום את מעצרו של הקטין בארבעה ימים וכעת יעמתו אותו עם הממצאים בזירה, למרות טענותיו כי לא הרגיש שפגע באף אחד.

חוקרי המשטרה הצליחו לאתר לפני יומיים את הרכב הפוגע, ואחריו את הנהג ואת אביו. האב, על פי החשד, חיפה על מעשיו של בנו אחרי התאונה והחליף פנס שבור ברכב בו נהג בנו. האב אמר לחדשות 2 Online: "לא הייתי איתו, בכלל ישנתי. אני לא מעורב, אני רק בעל הרכב".  מעצרם של השניים הוארך בשלושה ימים.

עו"ד אלישע חנינוביץ', המייצג את אביו של החשוד, מספר כי "מדובר בטרגדיה קשה לשתי משפחות. מצד אחד מקרה מוות ומהצד השני במקרה שאולי קושר אב ובנו לדריסה". עו"ד חנינוביץ' הוסיף כי מדובר ב"משפחה נורמטיבית - האב מפעיל עסק והילד הוא תלמיד מצטיין, שרוצה להתגייס ליחידה קרבית והוזמן לגיבוש". לדברי הסניגור, החשודים קושרים את עצמם אך לא מודים בעבירה מכוונת כלשהי - "הבן שלא באשמתו נקלע למה שנקלע".

זירת התאונה, השבוע
זירת התאונה, השבוע | צילום: חדשות 2

הקשיש נהרג ביום שני האחרון בשעה שעבר במעבר חצייה בדרך לבית הכנסת. המשטרה טוענת כי כבר לאחר הפגיעה היו בידיה פרטים מזהים שבסופו של דבר הביאו למעצרו של החשוד בפגיעה בסולומון.

התאונה התרחשה סמוך לשעה 5:30 לפנות בוקר. צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום מצאו את סולומון כשהוא מוטל על הכביש, ללא דופק וללא נשימה עם פגיעה רב מערכתית. לחובשים לא נותר אלא לקבוע את מותו במקום.

פרמדיק מד"א ניר הנדלר סיפר כי הגיע עם הצוות למקום לאחר שהוזעקו על ידי המשטרה. "מצאנו אדם מוטל על הכביש וסובל מפגיעה בכל חלקי גופו וחבול", תיאר. "כמובן שלא היה רכב בסביבה אז לא ידענו מה גרם למותו. מדובר ברחוב מרכזי, בשעת בוקר מוקדמת, כך שהייתה המולה מסביב ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".