ברחוב שקט בלב תל אביב נשמע אמש פיצוץ עז שהחריד את השקט הלילי. ברגעים הראשונים חשבו דיירי הבניין שמדובר בפיגוע, אך בדיקה מהירה העלתה כי לא כך, וחומר הנפץ שבהמשך התברר כחזיז - כוון לדיירת ספציפית המתגוררת בקומה השנייה: העיתונאית אורלי וילנאי. לא היו נפגעים באירוע.

בגלל תכנית התחקירים של וילנאי, והחשש מניסיונות נקמה, רושת ביתה של העיתונאית במספר מצלמות אבטחה. המצלמות תיעדו מספר צעירים מגיעים לבניין, מחפשים שם על תיבות הדואר, ואז לוקחים מעטפות צואה, מכניסים לתוכה חזיז, ונמלטים.

ככל הנראה זורקי החזיז האלמוניים הם אוהדי הגרעין הקשה של קבוצת בית"ר ירושלים, "לה-פמיליה", עליהם צפוי להתפרסם תחקיר בפרק הבא של תכניתה של וילנאי "שתולים" ביום שני הבא. האוהדים האלימים לא הסתפקו בזריקת החזיז ואף טרחו לפזר צואה על מדרגות הבניין.

המשטרה עצרה ארבעה חשודים כקשורים לזריקת החזיז, בהם שלושה בגירים וקטין. מחקירה ראשונית עולה כי מדובר במה שהמשטרה מגדירה "מעשה קונדס", ובלי קשר לתחקיר שאמור להתפרסם על בית"ר.

הארבעה שוחררו הבוקר לביתם, וכאמור ככל הנראה הם לא קשורים לגרעין הקשה של קבוצת הכדורגל, עליו מדברים באותו תחקיר של "שתולים". בדיון המשיכו הצעירים, בני 21-22 לטעון כי מדובר במעשה קונדס בלבד.

מרוז: "רף האלימות שובר שיאים חדשים"

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמרה וילנאי כי "התקיפה הייתה על רקע הפרק של שתולים על בית"ר. היה לי עימות איתם אתמול".

גיא מרוז (צילום: חדשות 2)
גיא מרוז המום, הלילה | צילום: חדשות 2

בן זוגה ושותפה לחיים ולמקצוע של וילנאי, גיא מרוז אמר אמש לחדשות 2 באינטרנט כי "רף האלימות עובר שיאים חדשים, זה לא גורם לי לרצות להיות קופאי בסופר אבל האלימות מטרידה", והוסיף כי "כמו הקלישאה - שמעתי בום גדול, וריח חזק ורע התפשט בכל הבית. היו לנו ימים טובים יותר. כל החשודים נתפסו, הכל צולם במצלמות אבטחה שנמצאות בבית".

מאז תחילתה של תכנית התחקירים הציבו מרוז ווילנאי מצלמות אבטחה מסביב לביתם. אמש התגלו המצלמות כיעילות כאשר תיעדו את האוהדים בשעת מעשה ותרמו ללכידת מספר חשודים כמה שעות לאחר האירוע.

בחודש נובמבר הותקף מנכ"ל קשת, אבי ניר, כשטייל עם כלבו בצפון תל אביב. התוקפים קראו לניר בשמו על מנת לזהותו וכאשר השיב בחיוב תקפו אותו באלות. הוא פונה לבית חולים "איכילוב" בתל אביב באמצעות אמבולנס לאחר שנמצא על ידי אחד משכניו. מצבו של ניר הוגדר קל והוא נשאר לאשפוז במשך מספר ימים.

יו"ר "קשת", מוזי ורטהיים הביע אז זעזוע עמוק מהאירוע. "אנו מצפים מהמשטרה לפתוח בחקירה יסודית, לפענח את המקרה ולמצות את הדין עם התוקפים. אני מאחל לאבי ניר החלמה מהירה ומחזק את ידי משפחתו ועובדי קשת", אמר ורטהיים.