בשעות אחר הצהריים הובאה למנוחות נג'וא איברהים  - שנרצחה על פי החשד בדקירות סכין על ידי בעלה מוניב איברהים - בכפר אבו סנאן שבו נולדה. אלפים ליוו אותה בדרכה האחרונה. בעלה, שהתאבד זמן קצר לאחר הרצח בתלייה, נקבר בכפר סניע בליווי ראשי העדה הדרוזית.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השוטר מוניר איברהים - אחיו של החשוד ברצח שהיה בין הראשונים להגיע לזירת האירוע, חזר על הבטחתו לדאוג לחמשת הילדים שנותרו יתומים. "אנחנו נהיה עמוד התווך של הילדים, אמר מוקדם יותר היום בזירת הרצח. 

ראשי העדה הדרוזית הגיעו בשעות הצהריים לבית משפחתם של מוניב איברהים שרצח על פי החשד את אשתו נג'וא והתאבד לפנות בוקר בכפר סמיע שבגליל העליון. המנהיגים הגיעו במטרה להרגיע ולנחם את בני המשפחה לאחר הטרגדיה הכפולה שפקדה אותם.

באופן אירוני, גם אחיה של הנרצחת וגם אחיו של הבעל עובדים כשוטרים בכפר, והם היו בין הראשונים לגלות על מה שאירע בבית המשפחה. זמן קצר לאחר האירוע הגיע אחיו של מוניב וגילה את
גופתו תלויה בקומה התחתונה.

השוטרים סיפרו שגופתה של האם נמצאה בקומה העליונה שבה התגוררה עם חמשת ילדיה בנפרד מבעלה בשנים האחרונות, כשבתה בת השבע רכנה מעליה ומחבקת אותה, תוך כדי שהיא וזועקת לשוטרים שיצילו אותה.

הילדים סיפרו שמיד לאחר שדקר את האם בסכין, נאבק האב בבנו הגדול ופצע אותו בידו. לאחר מכן ירד לקומה התחתונה - ושם שם קץ לחייו בתלייה. קרוביהם של הזוג ציינו כי מדובר בזוג נורמטיבי. האב עבד בתור אח מומסך במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים גליל מערבי בנהריה, והאם ניהלה בית ספר לחינוך מיוחד וזכתה להוקרה רבה על פועלה. "הם יצאו בבוקר לעבודה וחזרו לבית, לא שמעו אותם ביום יום", ציין אחד השכנים.

חבריה של המנהלת שנרצחה מבכים את מותה

חשד: התאבדו ביחד (צילום: פוראת נסאר)
זירת הרצח בכפר סמיע, היום | צילום: פוראת נסאר

באבו סנאן עדיין לא מעכלים את הרצח הנורא של נג'וא איברהים, מנהלת בית הספר בת ה-41 שנרצחה הלילה בכפר סמיע. כזכור, על פי החשד נרצחה איברהים על ידי בעלה מוניד בן ה-49 שהתאבד מיד לאחר מכן.

הבוקר החליטו המורות בבית הספר לחינוך מיוחד בו עבדה הנרצחת להשבית את הלימודים והן הלכו לנחם את משפחתה של המנהלת האהובה. בימים הקרובים צפויות המורות בבית הספר לשוחח עם התלמידים על הטרגדיה הקשה בליווי פסיכולוגים.

"היא הייתה פשוט מנהלת נפלאה, משכמה ומעלה", אמרה אחת המורות בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אנחנו עדיין לא מעכלים את מה שקרה. רק אתמול שוחחנו איתה וצחקנו", הוסיפה המורה. "זה נפל עלינו כמו רעם ביום בעיר". בנוסף, הבטיחו המורות בבית הספר להנחיל לתלמידים את מורשתה של איברהים, תוך כדי הנצחת זכרה.

"פתאום באמצע הלילה שמענו את הצעקות של הילדים ויצאנו מהבית לבדוק מה קרה", סיפר לחדשות 2 אחד משכניה של איברהים. "מה שהתגלה לעינינו היה פשוט מראה זוועתי של ילדים צועקים והאבא תלוי בחדר המדרגות", הוסיף השכן.

"מעולם לא דווח על סכסוך בין השניים"

הלילה, סמוך לשעה 3:00 לפנות בוקר, נמצאו גופותיהם של איברהים ובעלה בדירתם בגליל המערבי. כבר עם הגעת הכוחות למקום עלו סימנים כי מדובר ברצח של האישה ובהתאבדות של הבעל, וזאת לאור סימני האלימות הקשים.

צוות של מד"א ומשטרה שהוזעק למקום מצא את גופתה של האישה ועליה סימני דקירה רבים בפלג גופה העליון. לצידה נמצא בעלה כאשר הוא תלוי מאחד המשקופים. לצוות הרפואי לא נותר הרבה למעט לקבוע את מותם של השניים במקום.

"בני הזוג אינם מוכרים למשטרה ומעולם לא דווח על סכסוך ביניהם", אמר רפ"ק בועז סמוחה, מפד משטרת מעונה. סמוחה הוסיף למרות שהחשד הראשוני הוא שמדבר ברצח ובהתאבדות, בודקים במשטרה גם כיווני חקירה נוספים. חקירת המקרה הוטלה על היחידה המרכזית גליל.

הבן הגדול נסה למנוע מאביו לדקור את אימו

לבני הזוג חמישה ילדים כאשר הגדול ביניהם בן 16 והקטן בן 7. "הדיווח על האירוע הגיע למד"א לאחר שאחד מילדיהם של בני הזוג התקשר למשפחת אמו בכפר אבו סנאן", סיפר סמוחה. דודו של הילד, אמר השוטר, הוא שהתקשר למד"א ודיווח על שארע.

כאשר צוותי מד"א והמשטרה הגיעו לזירה הם מצאו את אחת הבנות של בני הזוג, כשהיא ממררת בבכי לצד גופותיהם של הוריה. הבן הגדול סיפר לשוטרים כי ניסה למנוע מאביו לדקור את אימו, אך לא הצליח.

"מדובר באישה מכובדת שעזרה לכולם - מהילדים במוסד החינוכי שבו עבדה ועד ולצוות המוסד", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחד מעמיתיה של האם לעבודה. "לא ידענו או הכרנו בעבר סכסוך שיכול להוביל למעשה שכזה", הוסיף.