שלושה ימים לאחר התאונה הקטלנית, עו"ד יהודה שפר, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים כלכליים, מתייחס לראשונה לפרשה שבמסגרתה נחשד בדריסתו למוות של חזי מנסור ז"ל, הולך רגל בן 65, בחיפה. "אני מצר על המקרה, התחושה קשה", אמר עו"ד שפר לחדשות 2. "אני גם מקווה לבקר אותם בשבעה. אני מקווה שזה ייצא לפועל. גם את זה אנחנו בודקים היום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתגובה לכך הדגיש אחיו של ההרוג, רוני מנסור, כי שפר אינו רצוי בביתם. "סירבנו לקבלו בניחום האבלים", אמר אחיו של מנסור. "יש לנו דברים לומר, ונאמר אותם לאחר השבעה. אחי לא היה איש פזיז, לא ייתכן שהוא התפרץ לכביש. אנחנו משאירים את העבודה למשטרה".

עו"ד שפר הגיע אתמול כרגיל למשרדו בירושלים, לאחר שבפרקליטות לא ננקט נגדו שום צעד עד כה. בדיקת דם שנערכה לו לאחר התאונה הקטלנית העלתה כי בדמו לא נמצאו שרידי אלכוהול.

"לא יכולתי לבלום, נהגתי כאדם סביר"

התאונה הקטלנית התרחשה בבוקר שבת, כששפר נסע במכוניתו הפרטית, פגע במנסור וגרם לפציעתו הקשה. הפרקליט הבכיר מיהר לצאת מכלי הרכב ולהזעיק את כוחות ההצלה שהגיעו זמן קצר לאחר מכן לזירה. פרמדיקים של מד"א ביצעו במנסור פעולות החייאה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

לאחר התאונה עוכב שפר על ידי אנשי אגף התנועה במחוז חוף לחקירה, במהלכה סיפר כי מנסור התפרץ לכביש בבגדי ספורט במהלך ריצה. "לא יכולתי לבלום, נהגתי כאדם סביר", אמר לחוקרים. עוד אמר שפר לשוטרים כי לא התעסק בנייד במהלך הנסיעה ולא הסיט את מבטו.

גורם במשטרה אמר אתמול לחדשות 2 כי החקירה נגד הפרקליט הבכיר טרם מוצתה, והדגיש כי למרות מעמדו הרם - לא יעשו לא כל הנחות והחקירה תתנהל כרגיל. עו"ד שפר הוא דמות מוערכת וותיקה מאוד בפרקליטות. שפר הוא אחד ממקימי הרשות לאיסור הלבנת הון ונחשב אחד מאבות האכיפה בתחום האזרחי.