אופניים גנובים שהוצעו למכירה באתר יד 2
המודעה המפלילה ביד 2 | צילום: משטרת מרחב שרון

במהלך השבוע האחרון נגנב מתושב אבן יהודה זוג אופניים יקר ערך בשווי של 8,000 שקלים. מאחר ושמע שרכוש גנוב רב נמכר באינטרנט, נכנס האיש לאתר "יד 2" בתקווה למצוא שם את אופניו.

מבין המודעות הרבות, גילה האיש גם את אופניו שלו, וקבע עם מי שהזדהה כבעל האופניים פגישה בשכונת רמת פולג שבנתניה. כשהגיע האיש למפגש עם מוכר האופניים, הוא הביא איתו גם מלווים: כוחות משטרה שהמתינו לביצוע המעצר.

המוכר, יחד עם שלושה צעירים נוספים, פתחו במנוסה ברגע שזיהו את השוטרים. שלושה נמלטו ברכב, והמוכר עצמו ניסה לברוח ברגל, אך נעצר על ידי השוטרים. בחקירתו טען כי לא רק שלא גנב את האופניים, הוא אף נפל קורבן בעצמו. גרסתו הייתה כי שלושת חבריו חטפו אותו והכריחו אותו לבצע את העסקה.

הגנבים ביקשו מחיר זול

אופניים. אילוסטרציה
האופניים הגנובים | צילום: משטרת מרחב שרון

הגרסה הזו לא החזיקה מעמד יותר מדי זמן, ובהמשך החקירה הודה החשוד כי הוא מכיר את השלושה, ואף מסר לחוקרים את שמותיהם. אמש עצרו השוטרים גם את שלושת החשודים הנוספים. כל הארבעה קטינים, ולאחד מהם - שהשוטרים מאמינים כי הוא ה"המוח" מאחורי המזימה ומי שביצע את הגניבה בפועל - יש גם עבר פלילי.

עוד עולה מהחקירה כי החשודים קיוו למכור את האופניים בסכום של 3,000 שקלים. "כשמדובר בנערים, מדובר בסכום כסף נכבד", ניסה להסביר פקד אהרון רנד את המחיר הזול יחסית שביקשו הגנבים. לעומתו, האזרח שקיבל את אופניו בחזרה לא ממש ראה במחיר הזול סיבה למסיבה. "מגיע להם לחטוף עונש", אמר לשוטרים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק