גופת גבר כבן 65 נמצאה הבוקר בכניסה לבניין מגורים משותף ברחוב בן צבי בחדרה, כשעליה סימני אלימות קשים. המשטרה מעריכה כי מדובר בסכסוך מקומי שהתפתח לתגרה אלימה שבסופה דקרו חבורת צעירים את הדייר.

כמה משכני הבניין שמעו הבוקר צעקות רמות ורעשים מבחוץ, והזעיקו את המשטרה. ניידת משטרה וצוות מד"א שהגיעו למקום איתרו את אחד מדיירי הבניין, גבר כבן 65 שרוע מתחת לבניין, סמוך לכניסה, ועל גופו סימני דקירה מרובים. אנשי מד"א ניסו לבצע בו החייאה אך נאלצו לקבוע את מותו במקום.

המשטרה סגרה את זירת האירוע ופתחה בחקירת הנסיבות שהובילו ככל הנראה לרצח. על פי ההערכות הראשוניות, ייתכן שמדובר בסכסוך בין כמה צעירים לבין אותו דייר, שהתפתח לשליפת סכינים ולדקירות. אפשרות אחרת היא שמדובר בשוד שהסתבך והסתיים ברצח.

שוטרים מחוץ לזירת הרצח, היום בחדרה
שוטרים מחוץ לזירת הרצח, היום בחדרה | צילום: שלומי גבאי

סגן מפקד משטרת חדרה, רפ"ק רמי רז, מסר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר בגבר כבן 65 שנמצא ללא רוח חיים עם סימני חבלה בכניסה לבניין בו הוא מתגורר. אנו נמצאים בראשיתה של החקירה ולכן כל הכיוונים נבדקים, החל משוד וכלה בסתם נרקומנים שנתקלו בו ומסיבה שעדיין אינה ברורה נפתחה קטטה והוא נפל לידם".

השכנים: "בן אדם זהב, לא הסתבך עם אף אחד"

דיירי הבניין ההמומים עמדו המומים בכניסה, בעוד המשטרה סוגרת את הזירה. כמה מהם סיפרו על הנרצח כי הוא היה אדם שקט שלא הזיק לאיש. "אמא שלי העירה אותי ואמרה שקרה משהו בבלוק, ירדתי למטה לראות מה קרה וזיהיתי מיד את שעון היד שלו", סיפר לחדשות 2 מרק פליוס, שכנו של הנרצח. "אני 14 שנה גר בבניין הזה, והייתי רואה אותו כל בוקר בדרך לעבודה. הוא לא הסתבך עם אף אחד, הוא בן אדם שקט. מי עושה דבר כזה בשביל כמה שקלים?".

"הוא השתתף במלחמת ששת הימים, עשה מילואים במג"ב, הוא הלום קרב", הוסיף השכן. "לבן אדם לא היה כסף, הוא היה מקבל הבטחת הכנסה מביטוח לאומי של 1,300 שקל. בן אדם זהב, אם כולם היו כמוהו המדינה היה נראית אחרת".

באירוע אחר אמש, נרצח צעיר כבן 20 בירי מרכב חולף בטייבה. צוות מד"א-ירקון שהוזעק למקום פינה אותו לבית החולים "מאיר" בכפר סבא, אולם שם נקבע מותו. המשטרה מנהלת סריקות אחר החשודים ברצח.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק